Sinema Haberleri

Tolkien ve Lewis’i Anlatan Film Yolda

tolkien-lewis

Önce Yüzüklerin Efendisi ardından da Narnia Günlükleri beyazperdedeki yerlerini aldı. Şimdi bu iki fantastik klasiğin yazarları beyazperdede bir araya geliyor.

Narnia Günlükleri eseri ile tanınan Clive Staples Lewis ile Yüzüklerin Efendisi eseri ile tanınan J.R.R. Tolkien, beyazperdede buluşuyorlar.

J.R.R. Tolkien ve C.S. Lewis’in çok yakın arkadaş oldukları ve sık sık mektuplaştıklarını birçok fantastik kurgu okuru bilir. Hatta Yüzüklerin Efendisi ve Narnia Günlükleri serisi de iklinin bir sohbeti sırasında ortaya çıkmıştır. 2. Dünya Savaşı’nın olumsuzluklarını ağır bir şekilde hisseden iki yazar, bu dönemi fantastik bir dille aktarmak için kolları sıvamış ve bizlere Yüzüklerin Efendisi ve Narnia Günlükleri klasiklerini vermişlerdir.

AttFlm_Int_quad_TolkienandLewis_v4.inddŞimdi bu fantazya ustalarının hayatı filme dönüşecek. Attractive Films tarafından projelendiren ve çekilecek olan film için bazı isimler belli. Filmin yapımcılığını The Enemy Within filminin de yapımcılığını üstlenen Wernher Pramschufer ve Tolkien & Lewis filminin yönetmenliğini yapacak olan Simon West üstleniyor.

Filmin belgesel türünde değil Drama türünde bir film olması bekleniyor. Filmin ne zaman vizyona gireceği veya filmde kimlerin oynayacağı ile ilgili hiçbir bilgi yok. 1941 yılında yaşanan 2. Dünya Savaşı’ndaki buhran dönemlerinin ve bu dönemin yazarları nasıl etkilediğinin anlatılması bekleniyor. Filmi, Con Air ve The Expendables 2 filmlerinin yönetmeni Simon West yönetecek. Filmin senaryosunu da Jacqueline Cook yazacak.

Bununla birlikte bir yandan da Fox Searchlight ve Chernin Entertainment firmaları da “Tolkien” isimli biyografik film üzerinde çalışıyorlar. Kısacası önümüzdeki günlerde Tolkien ile ilgili 2 filmin birden beyazperdeye geleceğini görebiliyoruz.

Ayrıca Tolkien ve Lewis’in ortak paydada buluştuğu Inklings grubu hakkındaki bilgileri de buradan okuyabilirsiniz.

Bizim aklımıza bazı aktörler geliyor ama sizce J.R.R. Tolkien ve C.S. Lewis’i kimler canlandırmalı?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yeni Deadpool Filmleri İçin Çalışmalar Başladı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.