Sinema Haberleri

The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim İlk Gösterimi Ayakta Alkışlandı

İlk görselleri bir süre önce yayınlanan The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim için hazırlanan özel gösterimde, tüm salon animasyonu ayakta alkışladı.

Haziran ayının ortasına kadar sürecek Annecy Animation Festival sayesinde, animasyon dünyasına dair yeni paylaşımlar yapılıyor. Yeni yapımlar, gelecek olanlar, ilk duyurular derken, Haziran ayı itibariyle bu kategoride bilgiyle ihya olduk desek, yeridir.

Variety tarafında kendine genişçe yer bulan habere göre, Annecy Animation Festival’de özel bir gösterim hazırlanmış. The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim için hazırlanan 20 dakikalık özel gösterimin ardından, tüm salonunun ayağa fırlayıp dakikalar boyunca yapımı alkışladıkları belirtiliyor.

The Lord of the Rings hayranları, yapımı şüpheyle beklemekte. Amazon Prime platformunda yayınlanan Rings of Power, karmaşık duygulara gebe olmuştu. Bu sebeple The War of the Rohirrim’in nasıl bir yapım olacağı da merak ediliyordu. Buna ek olarak yapımın anime tarzında hazırlanıyor oluşu da, bu şüpheleri pekiştirmişti.

Ancak bu hafta başında filmden ilk görseller yayınlanınca, The War of the Rohirrim’e olan merak arttı. Filmin yönetmeni Kenji Kamiyana, süreç boyunca birçok röportaj verip hayranların gönlüne su serpmeye çalışmıştı. Son olarak yapıma Peter Jackson ve Fran Walsh‘ın katılımıyla beklenti de bir hayli artmıştı.

Görünen o ki, özel gösterimin yarattığı etki heyecanı da artıracak. Buna ek olarak Kamiyana ve Andy Serkis gösterim sonrasında bir panele katıldılar. Serkis, “Hayranlar bunu görünce çıldıracak.” sözlerine yer verdi.

Yaklaşık 2.5 saat sürecek olan film, Yüzük Kardeşliği’nden 183 yıl öncesini anlatacak. Helm’s Deep olarak bilinen Miğfer Dibi isimli önemli Rohan kalesini kuran, Helm Hammerhand ve kızı Hera üstüne odaklanacak olan yapım, eğer bir aksilik çıkmazsa 13 Aralık 2024 tarihinde yayınlanacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.