Sinema Haberleri

Stephen King Uyarlaması Firestarter Filminin Çekimleri Başladı

Blumhouse tarafından yapılan duyuruyla birlikte Stephen King‘in kült romanlarından Firestarter uyarlamasının çekimlerine başlandığı duyuruldu.

Ülkemizde Tepki ismiyle Altın Kitaplar tarafından yayınlanan, Firestarter romanı yıllar önce, 1984 yılında sinemaya uyarlanmıştı. Şu aralar Blumhouse yapımcılığında ve Keith Thomas yönetmenliğinde yeniden beyaz perdeye yansıtılacak.

Keith Thomas, yeni bir yönetmen olmasına karşın 2019 yılında çektiği korku-gerilim türündeki The Vigil filmiyle eleştirmenler tarafından beğenilmişti. Thomas, Firestarter’ın yönetmenliğini yaparken romanın sinema uyarlamasının senaristliğini ise Scott Teems yapacak. Teems, izleyenleri ekrana bağlamayı başaran Rectify isimli suç-draması dizisinin de arkasındaki isimlerden biriydi.

Firestarter kadrosu hakkındaysa çok az bilgimiz var. Tetikçi John Rainbird karakterini Michael Greyeyes canlandırırken, pyro-kinetik güçler geliştiren Charlie’nin babası Andy McGee karakterini Zac Efron canlandıracak. Filmdeki diğer rollerde kimlerin yer alacağı şu an bilinmiyor.

Blumhouse, yayınladığı ufak bir video ile Firestarter çekimlerine başladığını Twitter üzerinden duyurmuş oldu. Filmin şu an için bir çıkış tarihi bulunmuyor. Bu arada bir aralar filmin yönetmenliği için Fatih Akın‘ın ismi ön plana çıkmıştı. Ancak görüldüğü üzere yönetmen konusunda Blumhouse’un son kararı Keith Thomas’tan yana olmuş.

Firestarter (Tepki) Konusu

Romanda Andrew McGee ve Vicky Tomlinson isimli iki genç paraya ihtiyaç duydukları için Dükkân isimli bir kuruluş tarafından düzenlenen bir deneye katılırlar. Bu teste onlara Lot Six adlı bir madde verilir ve deneyden sonra bazı psişik güçlere sahip olurlar. Âşık olup evlenirler ve yıllar sonra Charlie adında bir kızları doğar. Ancak Charlie, Lot Six deneyinden dolayı anne ve babasının sahip olduğu gibi bir psişik güce sahip doğar. Gücü ise en nadir psişik güçlerden biri olan pirokinezi yeteneğidir. Ve bu da onları uzun süredir izleyen Dükkân’ın ilgisini çeker. Bir gün Andy ile Charlie’nin hayatlarında korkunç bir şekilde değişir ve çok uzun sürecek bir kovalamaca başlar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars'a Hobbit Desteği

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.