Sinema Haberleri

Stephen King’in Tılsım Romanı, Netflix Dizisi Oluyor!

Stephen King ve Peter Straub‘un ortaklaşa yazdığı Tılsım romanı, Netflix için uyarlanacak. Projenin arkasında da çok önemli isimler var!

Başlığa sığdıramadık ancak bu uyarlama için muazzam bir prodüksiyon ekibi toplanmış durumda. Uyarlama Steven Spielberg ve Duffer Kardeşler tarafından hazırlanacak.

Orijinal ismi The Talisman olan roman, ülkemizde önce İnkılap Yayınları sonrasında da Sayfa6 yayınları tarafından Tılsım adıyla yayınlanmıştı. Romanı Stephen King ve Peter Straub beraber yazmışlardı. Jack Sawyer isimli 12 yaşındaki bir çocuğun, annesini kurtarmak için büyülü bir eşya aradığı serüven konu ediniliyordu.

Tılsım’ın önemli kısmıysa, Stephen King’in romanlarını ve kendi evrenini birleştiren bir hikaye sunması. Sawyer’ın karşılaştığı ve görüştüğü kişiler King’in kendi evrenini yarattığını gösteriyordu. Bu yüzden hayranları tarafından da en çok sevilen kitaplarından biridir.

Tılsım Nasıl Uyarlanacak?

Kitap ilk kez 1982 yılında piyasaya sürüldü. Ancak daha kitap piyasaya sürülmeden Stephen Spielberg, yayın haklarını satın almayı başarmıştı. Yıllardır fikir aşamasında olan uyarlama süreci sonunda gerçekleşiyor.

Uyarlama Talisman ismiyle Netflix üzerinden izleyicilerle buluşacak. Steven Spielberg, projede özellikle Duffer Kardeşler‘i istemiş olmalı diye düşünüyoruz. Stranger Things ile büyük bir çıkış yakalamışlardı. Sonuçta Stephen King’in romanlarından esinlenen ve bunu Spielberg’ün sinematik vizyonu ile başarıyla harmanlamışlardı.

Projenin ne zaman başlayacağı ve ne şekilde karşımıza çıkacağı henüz bilinmiyor. Dizi mi yoksa uzun bir film olarak mı çıkacak, net bir açıklama yapılmadı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.