Sinema Haberleri

Stephen King’in Salem’s Lot Filminde Başrol Lewis Pullman’ın

Stephen King‘in ünlü romanı Salem’s Lot, başrolünde Lewis Pullman ile yeniden ekranlara gelecek. Kadrosuna Spencer Treat Clark, Bill Camp ve Makenzie Leigh‘i de katan projenin çekimleri bu ay başlıyor.

Salem’s Lot‘un yönetmenliğini ve senaristliğini Gary Dauberman‘ın yapacağını biliyorduk. Dauberman, Stephen King’in bir diğer kitabı olan It(O)’in 2017’deki uyarlamasının da senaristliğini yapmıştı.

Salem’s Lot – Korku Ağı

Lewis Pullman filmde ana karakter Ben Mears‘ı canlandıracak. Ben Mears tıkanma dönemine girmiş bir yazardır. Yeni romanı için ilham bulabilmek adına doğup büyüdüğü kasabaya, Maine’de bulunan Jerusalem’s Lot’a dönmeye karar verir. Zira orada küçüklüğünden beri kabuslarına giren tüyler ürpertici bir köşk bulunmaktadır. Bu köşk ile yüzleşmenin kendisine yeni fikirler vereceğini düşünür. Ancak şehre geri döndüğünde köşkün gizemli bir antikacı tarafından satın alındığını öğrenir. Köşkü inceleyemiyor olsa da Mears burada kalmaya devam eder. Kısa sürede bölge sakinlerinin kana susamış canavarlara dönüştüğünü fark eder. Böylece kendisini bu laneti araştırıp durdurmak isteyen bir grup kasaba sakinine liderlik ederken bulur.

İlginizi Çekebilir  Star Wars: The Force Awakens Soundtrack Albümü Spoiler İçeriyor

Kasabanın Ben’e katılan sakinleri arasında bizi gülümseten isimler var:

Orijinal hikayede erkek bir karakter olan Dr. Cody’i ise Alfre Woodard canlandıracak. Kadro hazır olduğu üzere filmin çekimleri Eylül ayında Boston’da başlayacak.

Salem’s Lot, King’in 1974’te yazdığı Carrie’den sonra yayınladığı ikinci roman. Altın Kitaplar romanı dilimize Korku Ağı adıyla çevirdi. Hikaye kimilerince Bram Stoker’ın Dracula eserinin modern bir anlatımı olarak yorumlanıyor.

Ben Dauberman’ın It (O) romanının ruhunu yaptığı filmlerde katlettiğini düşünüyorum. Dolayısıyla bu projeye dair beklentilerim de çok düşük. Siz Salem’s Lot uyarlaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Wheel of Time Oyunu Yeniden Oyuncularla Buluştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.