Sinema Haberleri

Stargate, Beyazperdeye Geri Dönüyor!

stargate

Stargate (Yıldız Geçidi), “yeniden çekilmeyen en başarılı filmlerden biri” olarak gösteriliyordu. Ünlü yönetmen Roland Emmerich, bu durumu bozmaya çalışıyor.

Bilimkurgu filmleri arasında kendisine yukarılarda yer edinen bu efsane film, yeniden beyazperdede gösterilmeye hazırlanıyor.

Yönetmen Roland Emmerich ve yapımcı Dean Devlin, Stargate efsanesi üçleme olarak yeniden çekeceklerini açıkladılar. MGM ve Warner Bros. firmaları da Emmerich ve Devlin’in filmi çekeceğini doğruladı. MGM’den Gary Barber, “Yeni nesil izleyici için de bu muhteşem efsaneyi geri getireceğiz,” açıklamasını yaptı.

stargate-resimEmmerich ve Devlin, “Stargate, çok özlediğimiz bir evren ve bu evrende geçecek yeni maceraları düşlemekten kendimizi alamıyoruz. Filmi üçleme yapmayı düşünüyoruz. Bu hikayenin yeri kalbimizde o kadar ayrı ki; bu dünyayı yeniden ziyaret etmek, yolunu kaybetmiş küçük bir çocuğun eve dönüş yolunu bulması gibi hissettiriyor,” diye durumu açıkladı.

1994 yılında çekilmiş olan Stargate efsanesi, gerçekten de çok güzeldi. Aslına bakarsanız bu filmi zamanında sinemada izlemiş olmaktan da çok mutluyum. Hatta ne zaman televizyonda gösterilse işi gücü bırakır yeniden izlemeye koyulurum. Bence Stargate, üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen halen yeni ve eski nesil izleyiciyi ekran karşısına kilitleyebilecek kalitede bir film. Stargate ile ilgili alternatif hikayeler de Stargate SG-1 ve Stargate: Atlantis isimli yapımlarda zaten aktarıldı. Acaba gerçekten Stargate filmini yeniden çekmeye gerek var mı?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mars'a Gittik Diyelim, Peki Mars'tan Nasıl Dönülür?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.