Sinema Haberleri

Star Wars Filmleri Asla Bitmeyecek!

tatooine-banner-luke-star-wars

Disney’in birinci adamı Bob Iger, yatırımcılarla yaptığı konferans sırasında Star Wars’un geleceği hakkında konuştu. Görünen o ki, Star Wars filmlerine fazlasıyla doyacağız.

Lucasfilm tarafından Disney’e devredilen Star Wars’un yayın hakları, ilk başlarda insanları şüpheye düşürse de ortaya çıkan içerikler artmaya başladıkça, bunun çok iyi bir seçim olduğunu gördüler.

The Force Awakens’ın ardından yayınlanmaya başlayan çizgi roman ve romanlarda, her ne kadar evrenin çok büyük bir kısmı ana senaryodan çıkarılsa da yeni hikayelerin de çok iyi olduğunu gördük. Şu aralar da Rogue One heyecanı yaşarken, Disney’den büyük bir açıklama geldi.

Yatırımcılarla buluşan Bog Iger, Disney’in geleceğe yönelik planları hakkında konferans verirken laf döndü dolaştı sonunda Star Wars’a geldi. Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy ile görüşen Disney CEO’su, Star Wars’un sinemadaki macerasının Episode IX ile bitmeyeceğine karar vermişler. 2021 ve ötesine kadar uzanan bir dizi Star Wars filmiyle, bu alandaki içerikler kolay kolay bitmeyecekmiş.

lucasfilm-star-wars-filmleri

Ana senaryo haricinde yan hikayeler üzerinde de çalıştıklarını belirten Bob Iger, 2020 yılında yayınlanması planlanan ve henüz adını koymadıkları bir Star Wars filmi üzerinde çalışmaya başladıklarını açıkladı.

Episode VIII’in ardından 2018 yılında çıkması planlanan Han Solo filminin detayları iyiden iyiye belli oldu. 2020 yılı içinse düşünülen film, bana kalırsa Boba Fett filmi olacak gibi. Yazar kadrosu oluşturulmaya çalışılan filmin yönetmen koltuğuna yeni Fantastic Four filmini çeken Josh Trank oturabilirmiş.

boba-fett-gorsel

Bana kalırsa Disney, Josh Trank’ı seçerse büyük bir hata yapar. Hem senaryo kadrosunda bulunan hem de filmi çeken Trank’ın şu haliyle çok da iyi bir yönetmen olmadığı apaçık ortada. Bunun sadece söylenti olarak kalmasını yeğlerim.

Öte yandan Rogue One hakkında da açıklamalar yapan Bob Iger, yeni filmin Star Wars’un yaşattığı o saga hissiyatından daha farklı bir yerde durduğunu belirtti. Filme olan ilginin The Force Awakens’a olan ilgiyle aynı olduğunu ekleyen Iger, filmin gişede büyük başarılar elde edeceğinden emin.

Disney elinin altında Marvel markasını tutuyorken yanına eklediği Star Wars efsanesiyle çok ama çoook uzun bir süre sinema salonlarını domine etmeyi başaracak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  X-Men: Days Of Future Past Filminden Yeni Görüntüler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.