Sinema Haberleri

Spider-Man: Across the Spider-Verse Kötüsü Belli Oldu – The Spot!

Spider-Man: Across the Spider-Verse animasyon filminde Miles Morales‘in kiminle karşı karşıya geleceğini öğrendik: The Spot. Nokta, ilk görselinde Morales’in tekmesini Gwen Stacy’ye savuruyor.

2018’de yayınlanan Spider-Man: Into the Spider-Verse animasyonu hepimizi kendine hayran bırakmıştı. Görsel açıdan muhteşem olan filmin hikayesi ve karakterleri de başarılıydı. Dolayısıyla bir devam filminin gelmesi kaçınılmazdı. Bir yerine iki devam filmi için aynı anda onay alan serinin ikinci filmine aslında bu yılın Ekim ayında kavuşacaktık. Fakat Across the Spider-Verse’ün çıkış tarihini 8 ay öteleyerek 2 Haziran 2023’e ittiler. Tekrar bir aksilik olmazsa film önümüzdeki yaz sinemalara gelecek.

Filmin çıkmasına bir yıl olsa da bu bizim yeni gelişmelerle heyecanlanmamıza engel olmuyor. Bizi heyecanlandıran en son gelişme de filmin resmi Twitter hesabından paylaştığı bir kare oldu. Bu görselde Miles Morales’in Spider-Man: Across the Spider-Verse filminde kiminle mücadele edeceğini öğrendik: The Spot yani Nokta!

İlk görsel: Miles Morales – The Spot (Nokta) – Gwen Stacy

The Spot (Nokta), yüzlerce küçük portal açabilen ve bunları koordine ederek Spider-man’i altüst edebilen bir kötü. Zira Örümcek Adam’ın hem örümcek hisleri The Spot’un her yönden gelen tehditleri karşısında etkisiz kalıyor (hatta bazen kafa bile karıştırıyor) hem de yüzlerce minik portaldan geçerek dövüşmek Örümcek Adam’da baş dönmesi ve mide bulantısı tetikliyor.

Nokta, 1994’te yayınlanan Spider-Man: The Animated Series çizgi filmlerinde de karşımıza çıkmıştı. Peter Parker, The Spot’u doğuran kazaya 3. sezonda tanık olmuştu. Disney+ nihayet artık Türkiye’de, ancak bu bahsettiğim bölümü henüz izleyemiyoruz. Çünkü Türkiye’de serinin sadece ilk sezonu yayınlandı. Diğer sezonlar ilerleyen günlerde platformdaki yerini alacak.

The Spot’u gösteren görsel Spider-Man: Across the Spider-Verse’ten paylaştıkları ilk görsel değil. Hatta filmin fragmanı bile çoktan yayınlandı. Ancak o fragmanda The Spot’u ya da başka bir süper kötüyü görmemiştik.

Açıklamada Nokta’yı kimin seslendireceği bilgisine de yer verdiler: Jason Schwartzman. Bu aktörün Marvel ile ilk projesi olacak.

Sizler Nokta’yı görmekten memnun oldunuz mu? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sovyet Sinema Günleri'nde Tartışma Seansları Başlıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.