Sinema Haberleri

Sonbaharda Kutu Cüceleri ile Tanışacağız!

kutu-cuceleri-banner

Orijinal ismi Boxtrolls olan ve dilimize Kutu Cüceleri adıyla çevrilen animasyon film, sonbaharda vizyona girmeye hazırlanıyor.

26 Eylül 2014 tarihinde ülkemizde vizyona girmesi beklenen animasyon film fantastik öğelerle süslü.

Fantastik yaratıklarla bezeli, steampunk havasını yansıtan animasyon film Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda filminin konusu şöyle;

The-Boxtrolls“Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda” (The Boxtrolls) filmi, zenginliğe ve kokuşmuş güzel peynirlere takıntılı, Viktoryen dönemin lüks bir kasabası olan Cheesebridge’de geçen komik bir hikayeyi anlatıyor. Cheesebridge’in sevimli Arnavut kaldırımlı sokaklarının altında geceleri kanalizasyondan çıkarak kasaba halkının en değer verdiği şeyleri yani çocuklarını ve peynirlerini çalan canavarlar, Kutu Cüceleri yaşar. En azından kasaba sakinlerinin inandığı efsane budur. Gerçekte ise Kutu Cüceleri, sırtlarında geri dönüştürülmüş karton kutuları kaplumbağaların kabuklarını taşıdıkları gibi taşıyan, büyük mağaralarda yaşayan garip ve sevimli tiplerden oluşan bir yeraltı toplumudur.

Kutu Cüceleri, yetim bir çocuk olan EGGS’i çocukluğundan itibaren kendi çöp karıştırıcıları ve mekanik çöp toplayıcıları olarak yetiştirmişlerdir. Kutu Cüceleri, Cheesebridge toplumuna girmek için kendilerini yok etmeye kararlı ARCHIBALD SNATCHER isimli hain bir böcek öldürücünün hedefi olduklarında, iyi kalpli afacanlar, evlatlıklarına ve maceracı zengin kız WINNIE’ye başvurmak zorunda kalırlar.

Filmin seslendirme kadrosunda ise Ben Kingsley, Nick Frost, Simon Pegg, Toni Collette ve Elle Fanning gibi tanınmış isimler bulunuyor. Filmin yönetmenliğini ise Graham Annable ve Anthony Stacchi üstleniyor.

Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda dublajlı fragmanı:

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.