Sinema Haberleri

Simon Pegg, Star Wars Hayranlarının En Toksik Kitle Olduğunu Söyledi

Ünlü oyuncu Simon Pegg, Star Wars hayranların en toksik hayran kitlesinin olduğunu söyledi.

Star Trek’in 2009’daki yeniden yapımında Montgomery Scott‘ı canlandıran ve Star Wars: The Force Awakens‘da da ufak bir rolü olan Simon Pegg‘e, katıldığı radyo programında hangi serinin hayranlarını memnun etmenin daha zor olduğu soruldu.

Simon Pegg
Simon Pegg – Star Wars: The Force Awakens’taki kostümü içinde

Bunu söyleyerek muhtemelen tartışmaya sebep olacağım. Açık olmak gerekirse Star Wars‘un hayranları şu anki en toksik topluluk.

Serinin hayranlarının beğenmedikleri durumlarda ne kadar saldırgan olduğuna değinen Simon Pegg, 1999’da Star Wars: The Phantom Menace çıktığında, Jar Jar Binks karakterinin uğradığı saldırıyı örnek verdi.

Star Wars’un ikinci üçlemesinde Jar Jar Binks‘i seslendiren Ahmed Best, 2018’de yaptığı açıklamada hayranların acımasız yorumları nedeniyle intiharın eşiğine geldiğini söylemişti.

Jar Jar Binks

Jar Jar Binks‘ten nefret etme dalgasına kendisi de katıldığı için çok utandığını belirten Pegg, şunları ekledi:

Bu konuda söylediklerim için çok defa özür diledim. Sonuçta, bu işin arkasında bir oyuncu var. Gerçek bir insan var. Bu nefret yüzünden çok zor zamanlar geçirdiğini biliyorum, bunun bir parçası olduğum için kendimi korkunç hissediyorum.

Star Wars hayranlarının toksik olmaya devam ettiğini söyleyen Pegg, 2017’de Star Wars: The Last Jedi’daki Rose karakterini canlandıran Kelly Marie Tran‘in yaşadıklarına da değindi. 

Karakteri için “serinin en gereksiz karakteri” gibi yorumlar yapılan Tran, ırkçı mesajlara maruz kalmıştı. Ardından oyuncu Instagram’daki tüm gönderilerini silerek sosyal medya kullanmama kararı almıştı.

Kelly Marie Tran

Öte yandan Pegg, Star Trek hayranlarının her zaman çok daha kapsayıcı olduğunu vurguladı. Ünlü oyuncu şöyle devam etti:

Star Trek’te her zaman çeşitlilik vardı, 1966’dan beri böyleydi. Bir anda kalkıp ‘duyarlı olmalıyız’ demediler. Star Wars’ta sonradan etnik çeşitliliğe önem vermeye başladılar ve herkes yaygara kopardı. Gerçekten çok üzücü.

Simon Pegg’in toksik tanımını “kökenlerine sadık kalmak isteyen” olarak yorumlarsak doğru olabilir. Toksik tanımı biraz abartı olmuş sanki. Siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: IndieWire, CinemaBlend

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.