Sinema Haberleri

Edgar Wright, Shaun of the Dead 2 Çekmeyecek

Kült filmlerin devam filmi haberlerine “eskileri rahat bırakın” diyen okurlarımız bu habere üzüldü, değil mi? Simon Pegg vampirli bir devam filmi istese de yönetmen Edgar Wright, Shaun of the Dead 2 çekmeyeceğini söyledi.

2004’te Shaun of the Dead filminin çıkmasıyla rom-zom-com türünde ilk filmi izlemiş olduk. Romantik-zombi-komedisi. Üstelik bu rom-zom-com gayet gerçekçi bir rom, müthiş bir zom ve muhteşem bir com içeriyordu. Zaten filmin absürdlüğü seyircilerin çok hoşuna gitmişti. Film kısa sürede kült filmler arasına girmiş, gişede de çok başarılı olmuştu. Quentin Tarantino ve hatta zombi filmlerinin babası George A. Romero bile filmi övmeden duramamıştı.

Shaun of the Dead Londra’da bir zombi salgını hikayesiydi. Film hem modern hayatın monotonluğunu eleştiriyordu hem de, basitçe, komikti. Salgından hemen önce kız arkadaşından ayrılan Shaun’ın sevgilisi Liz’le barışma çabasını izliyorduk. Bunu yaparken en yakın arkadaşı Ed ile ilişkileri bir sınavdan geçiyordu. Ayrıca annesi ve üvey babası arasına da istediği kadar mesafe koyamıyordu. Yani Shaun’un zombiler dışında birçok büyük derdi vardı.

İlginizi Çekebilir  Warner Bros. Harry Potter İçin Yeni Fikirlere Açık

Simon Pegg ve Nick Frost beraber çok iyi bir dinamik yakalamışlardı. Edgar Wright da ikiliyi iyi yönetmeyi başarıyordu. Beraberlikleri tek filmde bitmek için fazla iyiydi. Haliyle üçlü Hot Fuzz filminde bir polis komedisi için tekrar bir araya geldi. Bu filmde de seyircilerini çokça güldürmeyi ve övgü toplamayı başardılar.

Shaun of the Dead 2 – From Dusk Till Shaun

Simon Pegg Shaun’un hikayesini vampirlere karşı verdiği bir mücadele ile devam ettirmek istediğini 2017’de söylemişti. Shaun of the Dead 2 filmine isim bile bulmuştu: From Dusk Till Shaun. Fakat Edgar Wright geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada bir Shaun of the Dead 2 çekmeye niyetli olmadığını söyledi.

Korku komedi türüne bir daha dönmedim çünkü Shaun of the Dead ile söylemek istediklerimin çoğunu söylemeyi başarmıştım. İkinci bir filmle bu türe dönmek yapımcı olarak dahi zor. Bazen Shaun of the Dead devam filmi için istekler alıyorum. (…) Şöyle açıklayabilirim. Bir filmi yapmak çok uzun sürüyor. Eğer 3 yılınızı bir işe harcayacaksanız onu gerçekten ama gerçekten seviyor olmanız gerekiyor. Genelde yeni bir türe ve konuya adım atmak söyleyecek ve sevecek yeni şeyler bulmak için iyi bir motivasyon oluyor.

Edgar Wright

Şahsen ben de eski filmlerin 20 ya da 40 yıl sonra nostaljik değerinden para kazanmak umuduyla mezarından kaldırılmasına karşıyım. Ancak favori zombili komedi filmimizin mezarından çıkmayacak olması da biraz üzücü geldi. Belki de bu The Boys‘da Simon Pegg’i yaşlanmış ve üzgün görmekle alakalıdır. Bilemiyorum… Her halükarda Shaun of the Dead 2 en azından Edgar Wright ile gelmeyecek. Bu arada, şey, … üstünüze kırmızı bulaşmış.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sonic the Hedgehog 2 Vizyon Tarihi Açıklandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.