Sinema Haberleri

Scott Pilgrim’in Yaratıcısının Seconds Hikayesi Film Oluyor

Scott Pilgrim vs. the World çizgi romanını yazan Bryan Lee O’Malley‘in Seconds adlı çizgi romanı da film oluyor. Filmin yönetmeni Blake Lively, senaristi de Edgar Wright olacak.

THR‘ın haberine göre Seconds’ın yönetmeni Gossip Girl’ün Serena’sı olacak. Böylece Blake Lively ilk kez bir filmin yönetmenliğini üstlenecek. Bundan önce yalnızca bir müzik klibi çekimi için yönetmen koltuğunda oturmuştu. Yine de biz onun başarısız olması için bir sebep göremiyoruz. Hem ekibinde deneyimli bir yönetmen de olacak.

Normalde konu Bryan Lee O’Malley’in çizgi romanları olunca Edgar Wright yönetmenliği kimseye kaptırmazdı. Wright hem 2010’da Scott Pilgrim’i filme uyarlamıştı. Bu yılın başında da Netflix ile bir Scott Pilgrim animesi hazırlamak için anlaşmıştı. Last Night in Soho yayınlandığından beri yönetmenin ne ile uğraştığını bilmiyorduk. Tahminimiz Stephen King’in The Running Man romanını uyarlamak için hazırlık yaptığı yönündeydi. Ancak bir sürpriz yaparak Seconds uyarlamasının senaristi olarak karşımıza çıktı.

Seconds, 29 yaşındaki Katie Clay’in hikayesini anlatıyor. Katie bunalımda. Ancak bunalımda olmasının tek sebebi otuz yaşına yaklaşması değil.

Birkaç ay önce hayatında her şey yolunda gidiyordu. İyi bir aşçıydı ve başarılı bir restoranı işletiyordu. Hayalleri büyüktü. Ve onları daha da büyütmekten hiç çekinmiyordu.

Sonra aniden her şey yerle bir oldu. Restoranda işler kesatlaştı, çalışanlarından biri fena sakatlandı. Bu yetmezmiş gibi eski erkek arkadaşı da tüm çekiciliğiyle tekrar karşısına çıktı.

Katie ikinci bir şansa sahip olmayı çok istiyordu. Bu dileği de kabul oldu! Hayatı bir sürprizle değişti ve geçmişteki kararlarını değiştirebilme gücü elde etti.

Ancak büyük güç büyük sorumluluk gerektirir. Bunu herkes bilir. Meğer Katie bilmiyormuş. Artık tüm uzay ve zamanın kaderi Katie’nin bunalımlı ruh halinin insafına kaldı.

Seconds çizimleriyle Scott Pilgrim vs. the World’ü anımsatıyor. Hikayesi de ilgi çekici duruyor. Biz uyarlamayı izlemek için şimdiden sabırsızlandık. Ya siz?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Episode VII'nin Kötü Adamları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.