Sinema Haberleri

Ridley Scott, Yapay Zeka Üzerine Film Çekmek İstiyor

Alien serisini Prometheus ve Covenant filmleriyle yeniden gündeme getiren Ridley Scott, sıradaki filminin yapay zeka üzerine olmasını planladığını açıkladı.

Çoğuna göre seriye hiçbir şey katmayan Prometheus ve Covenant, bana kalırsa, seriye görsellik açısından coşku kazandıran yapımlar oldu. Yine de hikaye konusunda biraz dar görüşlü kaldığını itiraf etmem gerek. Ridley Scott da belki bunun farkına varmış olacak ki Alien serisine yönelik çekeceği sıradaki filmin yapay zeka konusunu işlemesi gerektiğini düşünüyor.

Entertainment Weekly’e konuşan Scott, Michael Fassbender’ın David ve Walter karakterlerini nasıl başarıyla kaldırdığının üzerinde duruyor. Scott, Alien konseptinin izleyici için ilgi çekici ve korkutucu olsa da yapay zekanın daha tehlikeli olduğunu vurguluyor.

Geçtiğimiz aylarda Facebook’un yaşadığı yapay zeka krizini hatırlatan Scott, “İki yapay zekayı karşı karşıya getirdiler ve onlar da kendi dillerini yarattılar. Sistemi tamamen kapatana kadar ne konuştuklarının sadece bir kısmını çözebildiler. Belki de çoktan bizim bilmediğimiz bir şey geliştirdiler.” sözlerine yer verdi.

Scott’ın yapay zeka çalışmalarından bir hayli çekindiği ama ilgisini de çektiği açıkça görülüyor. Sıradaki filmini de bu yönde yaparsa, ne ala! Son zamanlarda izlediğim en iyi bilimkurgu filmlerinden biri olan Ex Machina, bu konuyu başarıyla yansıtmıştı. Bir de benzer bir hikayeyi Scott’ın yaratıcı ellerinden görsek fena olmaz hani.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sin City'nin Dizisi Geliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.