Sinema Haberleri

Rian Johnson, Star Wars Üçlemesi Hakkında Konuştu

The Last Jedi sonrasında Disney tarafından yeni bir Star Wars üçlemesi çekmesi için el sıkışılan Rian Johnson, projesi hakkında konuştu.

Star Wars – Episode IX: The Rise of Skywalker öncesi serinin yeni yönetmenleri peşi sıra açıklamalarda bulunuyor. The Last Jedi ve Han Solo’dan sonra hayranlar kızgınlıklarını dile getirmişti. İhale de yönetmenlere kalmıştı.

Aslında haksız da sayılmayız çünkü vizyonsuz bir yapıyla Star Wars filmlerinin gidişatını değiştirip olmaması gereken bir hale soktular. Yine de Disney ve yönetmenler Star Wars’un gidişatını bir şekilde korumaya çalışıyor.

The Last Jedi sonrasında Disney ile el sıkışan Rian Johnson, kendi Star Wars üçlemesini çekecekti. Serinin ne anlatacağı, hangi dönemde geçeceği gibi konular belirsizliğini koruyor. Bildiğimiz tek şey hikayenin Skywalker Ailesi ile alakası olmayacağı ve yepyeni karakterle karşımıza çıkacağı.

Rian Johnson ise yeni projesi hakkında ufak bir açıklamada bulundu. Han Solo filmi sonrasında Disney’in kapanıp Star Wars üzerinde çalıştığını biliyoruz. Sıfırdan Star Wars’un gidişatı üzerine yeni planlamalar çıkartılıyor. Johnson ise şu aralar Disney ile oturup ne yapmak istediklerine karar verme aşamasındaymış.

Hatta bir röportajında, “Yeniden Star Wars hayranı oldum” gibi alakasız bir açıklamada bulunuyor.

Bana kalırsa Disney ve üst düzey yöneticiler de serinin aldığı yorumlardan memnun değil. Finansal açıdan doyurucu olsalar da beraberinde getirdiği kızgın mesajları önlemek adına daha ince eleyip sık dokumak istedikleri bariz. Bu sebepten ötürü de yeni serinin yönetmenlerini çok fazla konuşturmuyorlar. Konuşsalar bile suya sabuna dokunmayan açıklamalar yapıp geçiştiriyorlar.

Umarız kendilerini toparlayıp doğru kararlar verirler. Bana kalırsa şu an işe aldıkları tüm yönetmen ve yazar kadrosunu kovup yenilikçi yönetmenlere yönelmeleri gerekiyor. Taika Waititi, James Gunn, Denis Villeneuve ve Neil Blomkamp aklıma gelen ilk isimler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Hansel ve Gretel Filmi İçin Yeni Fragman Yayınlandı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.