Sinema Haberleri

Renfield: Nicolas Cage’in Dracula’sını 2023’te Göreceğiz!

Renfield’ın, efendisi Dracula’nın etkisinden kurtulmaya çalıştığı korku-komedi filmi Renfield, 14 Nisan 2023’te gelecek. Robert Kirkman‘ın senaristliğini yaptığı filmde Dracula’yı Nicolas Cage canlandıracak.

Bram Stoker’ın romanında Renfield, Dracula’nın hizmetkarlığını yapan bir adamdı. Ona takıntılı bir hayranlık duyuyor ve Dracula’nın etkisi onu deliliğe sürüklüyordu. Efendisi gibi ölümsüz olmak isterken hayvan kanıyla beslenmeye başlıyordu.

Renfield daha önce pek çok kez karşımıza çıkmıştı. 1992’de Francis Ford Coppola‘nın Bram Stoker’s Dracula filmi belki de bunlardan en ünlüsüdür. Orada Gary Oldman ünlü vampiri canlandırırken Tom Waits de akıl hastası hizmetkarını canlandırmıştı.

Yeni Renfield filmi ise karaktere farklı bir yorum ve hikaye getiriyor. Korku ve komedi türlerini buluşturacak olan filmde Renfield, Dracula’nın etkisinden kurtulmaya çalışıyor. Ancak vampir efendisinden bağımsız, hür bir insan olma dileğini Dracula pek de hoş karşılamıyor. Üstelik film, ikilinin hikayesini modern zamanda yorumlayarak da diğer örneklerden ayrılıyor.

Filmde Renfield karakterini Nicholas Hoult canlandıracak. Hoult daha önce Mad Max: Fury Road‘da muhteşem bir iş çıkarmıştı. X-Men filmlerinde karşımıza Beast olarak çıkmış ve Tolkien‘ı canlandırmıştı. Hoult’un efendisi Dracula’yı ise Nicolas Cage’e emanet ettiler. 1988 filmi Vampire’s Kiss‘te bir vampirin hizmetkarını canlandıran Cage, ilk kez bu filmde efendi vampiri oynama şansı buluyor.

Filmin senaryosunu The Walking Dead ve Invincible çizgi romanlarının yazarı Robert Kirkman hazırlıyor. Korku elementleri Kirkman’dan gelirken senaryoya komedi unsurlarını Ryan Ridley katıyor. Zira Ridley de daha önce Rick and Morty serisinde 10 bölümün senaristliğini yapmıştı. Yönetmen koltuğundaysa Chris McKay oturuyor. Dolayısıyla film yalnızca oyuncuları ile değil, kamera arkası ekibiyle de heyecan yaratıyor.

Çekimleri Şubat ayının başında başlayan filmin çıkış tarihi 14 Nisan 2023 olarak duyuruldu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Sineklerin Tanrısı Yeniden Sinemaya Uyarlanıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.