Sinema Haberleri

Planet of the Apes Serisine Ne Olacağı Az Çok Belli Oldu

Artık Disney’in elinde olan Planet of the Apes serisinin geleceğine ilişkin ilk detaylar belli olmaya başladı. Disney, seriden vazgeçmiş değil.

Planet of the Apes serisi, 20th Century Fox altındaydı. Ancak geçen yıl Fox ve Disney arasında yapılan anlaşmayla, yılların eskitemediği Fox firması Disney’in kanatlarının altına girmişti. Haliyle birçok marka da Disney’in olmuştu.

Daha önceki haberlerimizde de sıklıkla yer verdiğimiz üzere Marvel Studios ile hummalı bir çalışma içerisinde olan Disney, bir yandan da eski animasyon filmlerini elden geçirme yolunda. Ayrıca Disney+ platformu için de birçok yeni çalışmada bulunuyor. Şimdilerde Disney’in yeni markalarıyla ne yapacağı merak konusu.

Fox altında olan ve Disney’e geçtikten sonra nasıl bir yol izleneceği bilinmeyen Planet of the Apes serisi rafa kaldırılmış değil. Yapılan açıklamalara göre Fox tarafında inşa edilen evren sıfırlanmayacak. Yani Matt Reeves yönetmenliğinde üçleme temel alınıp üzerine yeni filmler çekilecek.

Planet of the Apes

Maze Runner serisinin yönetmeni Wes Ball, yeni yönetmen olarak Planet of the Apes’in başına getirilen isimdi. Wes Ball’ın açıklamasına göre prodüksiyon çalışması durdurulmuş durumda fakat iptal edilmiş değil. Halen taslak çizimler ve senaryo çalışmaları devam ediyormuş. Belli bir tarih yok ancak Ball’a göre bir noktada Planet of the Apes filmleri gelmeye devam edecek.

Serinin büyük bir hayranı olmasam da ortaya konulan son üçlemeyi keyifle izlemiş biri olarak devam filmlerinin nasıl olacağını da merak ediyorum. Aslen Pierre Boulle’ün kaleme aldığı bir bilimkurgu kitabından yola çıkılarak hazırlanmış olan film serisi, kitabın da dışına çıkarak devasa bir marka haline gelmiş durumda. İnsanların daha da azaldığı ve maymunların hüküm sürdüğü kıyamet sonrası-bilimkurgu karşımı bir dünyada çekilen filmler izlemek hoş olabilirdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Yönetmen Robert Zemeckis, Pinokyo Filmi İçin Disney'le anlaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.