Sinema Haberleri

Oscar Ödülleri Kategorilerinde ve Yönetmeliğinde Değişiklik Kararı

Akademi tarafından dağıtılan ve Oscar Ödülleri olarak da bilinen, dünyanın en prestijli sinema töreninde bazı değişiklikler yapılmasına karar verildi.

The Academy, resmi Twitter hesabı üzerinden 28 Nisan’da yaptığı duyuruda, En İyi Ses Miksajı ve En İyi Ses Kurgusu kategorilerini birleştirerek En İyi Ses haline getirdiğini duyurdu. Zaten yıllardır bu ikisinin neden farklı kategoriler olarak ödül verildiğini anlamıyordum. Benim için temiz bir karar oldu.

İlgi çekici karar ise filmlerin aday listesine alınmasıyla alakalı yönetmelik değişikliğinde. Normal şartlar altında bir filmin aday olabilmesi için Los Angeles sınırları içerisindeki sinemalardan birinde yedi gün boyunca vizyonda kalması gerekiyor. Bu kriterlerden sadece biri. Daha birçok farklı değişken var.

Öte yandan dünyamızı etkileyen COVID-19 salgını yüzünden, Los Angeles’taki tüm sinemalar mart ayının ortasından beri kapalı. Haliyle vizyona girmesi beklenen birçok film de ertelenme kararı aldı. Ertelenmeyenler ise haliyle bu sinema salonlarında yayınlanamıyor.

Akademi’nin açıklamasına göre durum eski haline dönene kadar online yayın platformları üzerinden yayınlanacak filmlerin de listeye alınmasına karar verildi. Bu durum tabii, dediğimiz üzere hayat normale döndükten sonra eski haline dönecek.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Tersine Dungeons and Dragons Romanı, Homerooms and Hall Passes Film Oluyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.