Sinema Haberleri

Matt Reeves, Batman Filmi Hakkında Konuştu

Sürekli hakkında söylentiler çıkan Batman filmi hakkında, sonunda yetkili ağızdan bir açıklama duyduk. Matt Reeves, Batman filmleri hakkında gerekli açıklamayı yaptı.

Dün sitemizde de yer verdiğimiz haberde Ben Affleck’in, Batman serisinden ayrıldığı ve bu karakteri başka bir aktörün canlandıracağından bahsetmiştik. Yurtdışındaki birçok popüler ve bilindik web sitesinde de bu tarz açıklamalara yer verilmişti. Kafalar gittikçe karışmaya başladığı sırada, Ben Affleck’in ayrıldığı açıklamasından yaklaşık 16 saat sonra filmin yönetmeninden resmi bir açıklama geldi.

Matt Reeves, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Elbette Batman DC Universe filmlerinin bir parçası olacak. Batman her zaman için Batman olacak. Daha önce DCEU için yaptığım açıklamalarda, Batman karakterinden değil The Batman filminden bahsediyordum; Evren içerisindeki diğer karakterlerden bahsetmemiştim. Ufak rollerle başka hikayelere yardımcı olacak bir film olmayacak. Sadece Batman hikayesi olacak.”

Bu açıklama The Batman filminin geleceği hakkında da yetkili bir ağızdan yapılan ilk resmi açıklama oldu. DC ya da Warner Bros. tarafı neden bu kadar uzun bir süre takipçilerini habersiz bıraktı bilinmez ama yapım süreciyle ilgili birçok sorunun olduğu aşikar.

Bu  Neyi Gösteriyor?

Reeves’in açıklamasından şunu anlıyoruz ki Ben Affleck halen Batman rolünde ve hayat vereceği Batman, DCU serisini^n bir parçası olacak ama kendi filminde, seriye dair göndermelerde bulunmayacak. Başka karakterlere de kendi filminde yer vermeyecek. Yani Batman v Superman ve Justice League filmlerinde olduğu gibi bir süper kahraman şöleniyle karşılaşmayacağız.

Warner Bros. firmasının elinde böylesine büyük ve geniş bir evren varken, olayı neden sürekli karmaşıklaştırdığını bilemiyorum. Konu belki firmayla ilgili değil, yönetmen ya da oyuncularla da alakalıdır. Perde arkasında yaşanan olayları çok fazla yansıtmasalar da çekilen filmlerin ne kalitede olduğu belli. Ortada bir gariplik olduğu kesin.

Not: Dün paylaşılan haber hakkında, içeriğin “clickbait” olduğuna dair bazı yorumlar aldık. FRPNET ailesi olarak içerik kalitemizi düşürmeden, siz okurlarımıza en güncel ve en iyi içeriği ulaştırmaya çalışıyoruz. Haberi çeşitli yurtdışı içeriklerini kaynak alarak hazırladık. Ortadaki bir söylentinin gerçekmişçesine lanse edilmesinden dolayı, haberin içeriğinin “clickbait” olarak yorumlanmasından ötürü üzüntü duyuyoruz. Siz, sevgili okurlardan istediğimiz, konuyla alakalı geri bildirim yapmadan önce sitemize koyduğumuz içeriğin gerçekliğinden emin olmak için birden fazla kaynağı göz önünde bulundurduğumuzu bilmenizi isteriz. Biz dünkü haberi yayınladıktan yaklaşık 8 saat sonra Matt Reeves’ten bu açıklama geldi ve o açıklamayı gören okurlarımızdan birkaçı, “Yalan haber yapmayın!” serzenişinde de bulundu. Haberimiz ile açıklama arasında 8 saat vardı. Yoksa clickbait içerikten biz de nefret ediyoruz, yalan haber ise hiç tarzımız değil.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Avengers: Endgame, Sinema Tarihinin En Çok Kazanan Filmi Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.