AYBABTUSinema Haberleri

Matrix Resurrections Yeni Bir Üçlemeye Kapı Açabilir

Warnes Bros. CEO’su Ann Sarnoff, yeni Matrix filmi Resurrections ve serinin geleceği hakkında ipuçları verdi.

Zion’a dönüşe 2 aydan az zaman kala gözümüz kulağımız şu anda Matrix Resurrections‘da. Geçtiğimiz ay Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un yeniden arz-ı endam ettiği fragmanıyla mest olduğumuz yapım, orijinal serinin yönetmenlerinden Lana Wachowski‘nin imzasını taşıyacak. Kafalarımızda “Üçleme mi olacak yoksa tek filmde mi bırakacaklar?” soruları dönerken Warner Bros. CEO’su Ann Sarnoff Deadline’a özel bir röportaj verdi. Sarnoff, röportajda Matrix 5 ve muhtemel devam filmlerine yeşil ışık yaktı.

Bildiğiniz üzere pandemi önlemleri sinemayı da vurmuş, online platformlar daha fazla öne çıkmaya başlamıştı. Warner Bros. 2021’de vizyona girecek filmleri sinemalarla aynı anda HBO Max‘de yayınlama kararı alarak tepki çekmişti. Hatta yıllardır stüdyoyla çalışan Christopher Nolan, yeni filmi için rakip stüdyo Universal’la anlaşma yapmıştı. Haliyle gözler büyük bir heyecanla beklediğimiz Matrix’e çevrilmişti. Çünkü biliyorsunuz, online platformlarla eş zamanlı yayın gişe hasılatını etkileyebiliyor. Bu noktada işin ucu serilerin fişini çekmeye kadar varabiliyor. Bizler “Yılların hasretinden sonra ya iptal kararı gelirse?” korkusu içindeyken Sarnoff yüreklere su serpti. Görünüşe göre Matrix serisi bu durumdan etkilenmeyecekmiş.

Matrix Resurrections yeni bir üçlemenin başlangıcı mı olarak henüz bilmiyoruz. Ancak Sarnoff’un açıklamalarına göre film (en azından ilk etapta) “seriyi sıfırlayacak yeni bir başlangıç” olarak planlanmış. “O halde bir Matrix 5 görür müyüz?” sorusunda da topu Watchowski’ye atıyor Sarnoff: “Lana ne zaman yeni bir film yapmak isterse arkasındayız.” Yani evet, Resurrections yepyeni bir Matrix üçlemesinin habercisi olabilir. Fragman da buna işaret ediyor, Lana Wachowski isterse tabii…

Peki Yeni Filmin Konusu Ne Olacak?

Filmin konusuyla ilgili fazla detay olmasa da anladığımız kadarıyla hikaye üçlemenin kaldığı yerden devam edecek. Nasıl devam edeceği net değil, çok fazla teori var. Kim bilir, belki de Sarnoff’un da dediği gibi evren sıfırlanacak. Eski kadrodan Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss ve Jada Pinket Smith sırasıyla Neo, Trinity ve Niobe olarak geri dönüyor. Yahya Abdul Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff, Neil Patrick Haris, Priyanka Chopra ve Christina Ricci de kadroya yeni katılan isimler. Filmin basın bülteninde yer alan konusuysa şu şekilde:

“İki gerçekliğin bir olduğu bir dünyada, gündelik hayatın ve ardında yatanların peşine düşen Thomas Anderson yeniden beyaz tavşanı takip etmek zorunda kalacak. Yaptığı seçimler illüzyondan ibaret olsa da Matrix’e girip çıkmanın tek yolu bu. Daha güçlü, daha güvenli ve eskisinden çok daha tehlikeli bir Matrix’e…”

Matrix Resurrections, 22 Aralık 2021’de sinemalarda olacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.