Sinema Haberleri

Matrix 4’te Ajan Smith Rolünde Başka Bir Oyuncu İzleyebiliriz

Matrix 4’te yönetmen Lana Wachowski‘nin Hugo Weaving olmadan Ajan Smith’i filme dahil etmenin bir yolunu bulduğunu iddia edildi.

Yeni bir Matrix 4 söylentisine göre Ajan Smith karakterinin yeni filmde şaşırtıcı bir rolü olacak ancak önceki filmlerden aşina olduğumuz Hugo Weaving yerine başka bir oyuncu bu rolü canlandırabilir.

Ajan Smith’in hikayedeki rolü bilinmemekle birlikte söylentiye göre Mindhunter yıldızı Jonathan Groff yeni filmde bu rolü üstlenebilir. Başka bir yapım çekimlerinde bulunan ve zamanlamanın uymaması nedeniyle Matrix 4’te yer alaman Hugo Weaving’den rolü devralacağı iddia ediliyor. Bu nedenle, Jonathan Groff’un Neo ve diğer özgürlük savaşçılarıyla bir kez daha savaşacak olan Ajan Smith’in yeni versiyonunu oynamasını sağlayacak bir planın uygulamaya konulduğu iddia ediliyor.

Jonathan Groff – Mindhunter

Ajan Smith ve Matrix, bir bilgisayar simülasyonu olduğundan bunu seyirciye satmanın birkaç yolu olacaktır. Hatta Ajan’ın belki de The Matrix’in yeni sürümü için yeniden başlatılması da planlar arasında. Ajan Smith’in dönüştüğü virüsün bir kısmının program içinde kendini gizlemeyi başarmış olması, Neo yeniden dirildiğinde iyi ile kötü arasındaki savaşa devam etmek için yeniden ortaya çıkması da mümkün görünüyor.

Başlangıçta yönetmen Lana Wachowski‘nin planı Hugo Weaving’i Ajan Smith olarak geri getirmekti. Hugo Weaving, diğer oyuncularla birlikte senaryo okumalarına bile katıldı. Weaving, Matrix 4 sürecini şöyle anlatmıştı;

Lana Wachowski geçen yılın başında beni aramıştı. Wachowskiler ve ben üç Matrix filminde, V for Vendetta ve Cloud Atlas’ta olmak üzere beş kez birlikte çalıştık. Onlarla uzun yıllar dünyanın her yerinde vakit geçirdim. Yani evet, Lana, benim Matrix’te yer almam için çok hevesliydi. Keanu, Carrie, ben ve eski aileden birkaç kişiyle bir okuma bile gerçekleştirdik.

Hugo Weaving, senaryonun bazı yerlerini sevse de tamamen tatmin olmadığını belirterek şunları söyledi

Senaryonun bir çoğunu sevdim ama diğer kısımlardan emin değilim. Nihayetinde bunun hakkında konuştuk ve Warner için teklif geldiğinde ertesi gün evet dedim ve Lana ile konuştum.

O sırada Weaving’in yaklaşık dört ay boyunca Matrix 4 setinde çekimlere katılacağı belirtildi ve bu da Ajan Smith rolünün ne kadar hikayenin fazlasıyla içinde olacağını bize gösteriyor, ancak ne yazık ki Weaving’in başka anlaşmaları da vardı. Weaving, “Müzakerelerin fişini çektiler,” dedi. “İşin bittiği yer orası. Ulusal Tiyatro’ya olan sözleşmem benim için düşünülen tarihlerle çakışıyor.”

Ajan Smith’in filmde önemli bir rolü olduğu düşünülürse karakteri tamamen kaldırmak yerine Hugo Weaving olmadan devam etmek için senaryonun biraz değiştirilmiş olması mantıklı görünüyor. Bu sadece bir söylenti olsa da her şey düşünüldüğünde kesinlikle inandırıcı duruyor.

Jonathan Groff’tan veya stüdyo tarafından da resmi bir açıklama gelmedi.

The Matrix 4, Village Roadshow Pictures, Wachowskis Productions ve Silver Pictures’ın ortak yapımı olacak ve Warner Bros. Pictures tarafından 22 Aralık 2021‘de sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Dawn of the Planet of the Apes Afişi Yayınlandı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.