Sinema Haberleri

Marvel Studios ve Fox Flörtü Gelişiyor

marvel-banner

Marvel Studios ve Fox arasındaki buzlar eriyor gibi gözüküyor. İki firma da karakter değişimi konusunda yeni bir ortak karara varmış gibi gözüküyorlar.

Disney markası altındaki Marvel Studios, Fox’un elinde tuttuğu karakterlerle uzun süredir ilgileniyor. Ancak Fox’un elinde tuttuğu (Deadpool, X-Men, Fantastic Four) karakterlerden vazgeçmeyeceği kesin gibi gözüküyor. Hal böyle olunca ufak tefek anlaşmalarla birbirleriyle flört etmeleri gerekiyor.

Bunun en büyük meyvesini Captain America: Civil War filminde görmüştük. Sony’nin elinde tuttuğu Spider-Man’in hakları belli oranda esnetilmiş ve Disney dünyasına katılmıştı. Önümüzdeki yıllarda Spider-Man: Homecoming filmini Disney markası altında izleyebilecek olmamızın sebebi de bu.

negasonic-teenage-warhead-ego-gorsel

Şimdilerde ise Marvel Studios ve Fox arasında yeni bir anlaşma olduğu ortaya çıkarıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan Deadpool soru-cevap etkinliğinde konuşan baş yazarlar Paul Wernick ve Rhett Reese, iki firma arasındaki buzların belli oranda eridiğini itiraf etti. Deadpool için kullanmak istedikleri Negasonic Teenage Warhead karakterinin ismini çok sevdiklerini ama bu süper kahramanın Disney’in elinde olduğunu öğrendiklerinde çok üzüldüklerini söylediler.

Süper güçlerinin değişmesi şartıyla bu karakterin ismi Deadpool’a bağışlanmış. Karşılığında da Guardians of the Galaxy Vol. 2’de karşımıza çıkacak Ego the Living Planet’in isim hakları Disney ile paylaşılmış. James Gunn’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Guardians of the Galaxy Vol 2.’de yer alan Kurt Russell’ın da Ego the Living Planet’i canlandıracağı kesinleşmiş oldu.

Firmalar pazardaki paydan daha büyük lokma almaya çalışmak yerine, pasta payını büyütmenin en iyi yol olduğunu biraz geç fark ettiler. Umuyoruz ilerleyen yıllarda bu tarz isim hakları konusu daha kolay bir hale getirilir de daha renkli süper kahraman filmleri izleriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars Üçlemesinin Boba Fett'i Jeremy Bulloch Yaşamını Yitirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.