Sinema Haberleri

Labyrinth’in Devam Filmi Yönetmenini Buldu

Doctor Strange’deki yönetmenlik görevini bırakıp boşa çıkan Scott Derrickson, yeni Labyrinth filmini çekecek isim olarak resmen duyuruldu.

Jim Henson’ın müthiş zekasının ürünü olarak, benzersiz bir tasarımla karşımıza çıkan 1986 yapımı Labyrinth, David Bowie’nin Goblin Kral Jareth’i canlandırırken devleşmesiyle hafızalarımızda yer edinmişti. O zamanların genç aktrisi Jennifer Connelly’nin de bulunduğu Labyrinth, masalsı anlatımıyla, çok basma kalıp bir tabir olacak fakat küçük büyük demeden herkesin sevdiği bir film olmuştu.

Aradan geçen yıllara rağmen eskimeyen Labyrinth, çeşitli platformlarda karşımıza çıkmaya devam etti. Archaia Entertainment tarafından çizgi romanlaştırılan Labyrinth’in dünyasını keşfetmeye devam etmiştik.

İlgili Makaleler

Filmin yayın haklarını elinde bulunduran TriStar Pictures da, bir süredir devam filmi çekmek için çalışmalarını sürdürüyor. Henson ailesi ve Henson Company’nin de desteğini alan firma, ilk olarak 2018’de yayınlanmaya başlayan Into the Dark korku antolojisinin baş yazarlarından Maggie Levin ile anlaşmıştı.

Ayrıca Jim Henson Company’den, Lisa Henson ve Brian Henson da yardımcı yapımcı olarak görev üstlenmişlerdi. Geriye filmi yönetecek ünlü bir isim kalıyordu. Bu arayış sonunda bitti ve Scott Derrickson ile anlaşmaya varıldı.

Açıkçası Henson Ailesi’nin desteği ve Derrickson’ın yeteneğiyle ortaya başarılı bir devam filmi çıkabileceğini düşünüyorum. Yine de son dönemdeki yeniden yapımlara ya da onlarca yıl sonra devam ettirilen yapımlara baktığımda pek de aradıklarımızı bulamadığımı düşünüyorum.

David Bowie’nin, Jareth rolüyle tekrar karşımıza çıkamayacak olması üzücü. Onun kadar bu rolü başarıyla sırtına geçirebilecek bir aktör var mı, onu da bilemiyorum açıkçası.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mulan Filmi 2020'den Önce Yok Ama İlk Görüntü Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.