Sinema Haberleri

Kyle MacLachlan, Yeni Dune Uyarlaması İçin Şans Diledi

1984 tarihli Dune uyarlamasında Paul Atreides’i canlandıran ünlü oyuncu Kyle MacLachlan, Villeneuve’nin uyarlamasına bol şans diledi.

Vizyona girdiği dönemde farklı eleştirilerin odak noktası olan, şimdilerdeyse bazı izleyiciler tarafından kült kabul edilen, bana kalırsa kalbur üstü bir uyarlama, Dune filminde yer alan Kyle MacLachlan IndieWire’a bazı açıklamalarda bulundu.

Röportaj elbette dönüp dolaşıp David Lynch’in 1984 tarihli Dune uyarlamasıyla, Venis Villeneuve’ün bu yıl sonunda vizyona girecek uyarlamasının karşılaştırmasına geldi. MacLachlan, yeni Dune uyarlaması için bol şans diledi.

İlgili Makaleler

Konuşmasının devamında “Lynch’in filmi hakkındaki hislerim zamanla gelişti. Filme kusurlu bir mücevher olarak bakıyorum. Pek yönden çarpıcı. Hikayeyi yeniden yaratmaya çalışmak imkansıza yakın. İnanılmaz bir yoğunluk ve bu yüzden iskambil kartlarından yapılma bir eve benziyor. Eğer bir unsuru dışarıda bırakır ya da farklı bir şeyle değiştirirseniz, yapısı yalpalanma eğilimi gösterir. İstediğiniz etkiyi elde edemezsiniz.” sözlerine yer verdi.

MacLachan, filmin seri halinde büyük bir potansiyeli olduğunu da söyledi. Ancak Herbert’in kült romanının beyaz perde için fazlasıyla kompleks bir yapıda olduğunu da düşündüğünü ekledi. Bildiğiniz üzere yıl sonunda vizyona girecek olan film ilk kitabın tamamını kapsamayacak. Birkaç filmlik bir projeden söz ediyoruz. Ayrıca Villeneueve, HBO Max için bir yan proje olarak Dune: The Sisterhood dizisi üzerinde de çalışıyor.

Kyle MacLachan’ın bu ufak jesti gerçekten hoş bir detay. Lynch’in uzun soluklu arkadaşlarından biri olan ünlü oyuncu, yiğidi öldürüp hakkını vermeyi de unutmamış. Öte yandan Lynch’in de Dune filminden pişmanlık duyduğunu biliyoruz.

Pandemi nedenli bir sorun olmazsa Dune’u 18 Aralık 2020 tarihinde beyaz perdede izleyebileceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.