Sinema Haberleri

Joker Filmine Maske Yasağı!

Amerika’da iki sinema salonu zinciri, Joker filminin gösterimi sırasında maske takılmasını yasakladı. Joker’in prömiyerinde yaşanabilecek muhtemel bir silahlı saldırıya ilişkin uyarıda bulunulmuş, Warner Bros. açıklama yayınlayarak, “Ne kurgusal karakter Joker, ne de film, gerçek dünyadaki herhangi türden bir şiddeti onaylıyor,” demişti.

Amerika’da iki sinema salonu zinciri, Joker filminin gösterimi sırasında maske takılmasını yasakladığını duyurdu. ABD’nin en büyük sinema zinciri, Kansas merkezli AMC Theatres, 2012’de The Dark Knight’ın gösterimi sırasında yaşanan ve 12 kişinin ölümüne yol açan katliamın ardından getirdiği maske yasağının Joker filmi için de geçerli olduğuna dair açıklama yaptı.

Joker Filmi Öncesi ABD’de Şiddet Paniği

AMC, işlettiği 650’den fazla salona kostümlü girilebileceğini, ancak maskeye, yüz boyamaya veya yüzü kapatan herhangi bir nesneye izin verilmediğini duyurdu.

Los Angeles merkezli The Landmark Theaters da aynı kararı alarak, 27 AVM’deki 52 salonda maske, yüz boyama ve kostüm giymeyi yasakladı.

Ordu Suç Araştırmaları Komutanlığı yayımladığı bildiriyle Fort Sill’deki komutanları bir istihbarat bülteni hakkında bilgilendirmiş, Joker’in prömiyeri sırasında “Bilinmeyen bir sinemada meydana gelebilecek muhtemel bir silahlı katliamdan” bahsedilmişti.

Dark Knight katliamında hayatını kaybedenlerin yakınlarından 5 kişi Warner Bros’a bir mektup göndererek endişelerini dile getirmiş, mektupta, Warner Bros’un silahlı saldırı kurbanlarına yönelik yardım kuruluşlarına ve silah reformuna destek vermesi çağrısında bulunulmuştu.

Filmin başrol oyuncusu Joaquin Phoenix, The Telegraph’a röportaj verirken filmdeki şiddet sahneleriyle ilgili bir soru üzerine odayı terk etmeyi tercih etmişti. Phoenix, bir saat kadar danışmanlarıyla görüştükten sonra röportaja dönmüş ve sonraki soruyla devam etmişti.

Kaynak: NTV

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.