AYBABTUSinema Haberleri

John Williams’ın Son Müziklerini Indiana Jones 5 Filminde Duyabiliriz

Efsane besteci John Williams, Indiana Jones 5‘in son film müziği olabileceğini ima ederek emeklilikte Harrison Ford’a eşlik edebileceğini belirtti.

70 yıllık film müzikleriyle dolu muhteşem bir kariyerin ardından Indiana Jones 5, John Williams‘ın son film müziği olabilir. Film için detaylar henüz açıklanmasa da, Harrison Ford‘un son 40 yıldır arkeolog ve maceracı olarak son performansı olması bekleniyor.

John Williams

Damdaki Kemancı, Star Wars, Indiana Jones, Jaws gibi efsane filmlerin müzikleriyle zihinlerimizde yer eden usta müzisyen ve besteci John Williams, Indiana Jones 5 sonrasında emekli olabileceğini açıkladı. John Williams şu anda 90 yaşında ve hayatına 40’tan fazla Oscar adaylığı ve 5 Oscar Ödülü sığdırdı.

Indiana Jones 5 filminde yönetmen koltuğunda bu kez Steven Spielberg yerine Logan filminin yönetmeni James Mangold oturacak ama Spielberg, yapımcı olarak yer alacak. Serinin yazarı, Star Wars’un yaratıcısı George Lucas da film için karakterleri yazacak. Lucasfilm başkanlığına terfi etmesi üzerine projeyi Kathleen Kennedy ele alıyor.

Indiana Jones 5‘in çekimleri Haziran 2021’den geçtiğimiz Şubat ayına kadar sürdü ve film 2023’te sinemalarda gösterime girecek.

Associated Press ile yakın zamanda yapılan bir röportajda besteci John Williams, potansiyel kariyer planları ve geleceği hakkında konuştu. Williams, Indiana Jones 5 üzerinde devam eden çalışmalarını doğruladı ve Harrison Ford‘un yaklaşmakta olan devam filminde ikonik maceracı olarak son kez görünmesiyle paralellik göstererek, bu müziklerin kendisinin son film müziği olabileceğini açıkladı. Williams’ın aşağıda ne söylediğine bakın:

Şu anda benden biraz daha genç olan Harrison Ford’un son filmi olacağını duyurduğu ‘Indiana Jones 5’ üzerinde çalışıyorum. Sonra düşündüm: Eğer oy yapıyorsa belki onun yaptığını ben de yapabilirim. [Gülüyor]

Indiana Jones filmerinin geleceğinde ne olur çok belli değil, henüz yeni bir film için onay yok. Kathleen Kennedy bunun son film olabileceğini çünkü Harrison Ford olmadan başka bir film yapmayacaklarını belirtti.

John Williams‘ın Indiana Jones 5’in son film müziği olabileceği yönündeki ipucu, beş kez Oscar kazanan birçok hayran için kesinlikle hayal kırıklığı yaratan bir düşünce olabilir. Bununla birlikte, Indiana Jones ve Star Wars filmlerinin yanı sıra ilk iki Jurassic Park filmini ve ilk üç Harry Potter filmini zaten içeren ikonik kariyeri göz önüne alındığında, birçok kişinin bu emekliliği hoş karşılayacağından eminiz. Bestecinin yaşı da düşünüldüğünde bu normal.

İzleyiciler, Indiana Jones 5 filmi 30 Haziran 2023‘te vizyona girdiğinde John Williams’ın müziklerini duymayı dört gözle bekleyebilirler.

Indiana Jones 5‘in kadrosunda Harrison Ford ile birlikte Phoebe Waller-Bridge, Mads Mikkelsen, Thomas Kretschmann, Boyd Holbrook, Shaunette Renée Wilson, Toby Jones ve Antonio Banderas da yer alıyor. Heyecanla bekliyoruz.

YouTube player
Kaynak: ScreenRant

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.