Sinema Haberleri

Hobbit İçin Dev Anket – Hemen Katılın!

hobbit-banner

Tüm dünyada 17 Aralık’ta gösterime giren Hobbit: Beş Ordunun Savaşı filmi için 46 ülkeden araştırmacıları bir araya getiren dev bir izleyici anketi yapılacak. Hobbit’i beğendik veya beğenmedik; şu yüzden beğendik veya bu yüzden beğenmedik demek için bir fırsat!

17 Aralık’ta vizyona giren “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı” (The Hobbit: The Battle Of The Five Armies) filmi, aynı zamanda dünyanın en geniş kapsamlı izleyici araştırmasının da konusu oluyor. 46 ülkeden araştırmacıları bir araya getiren proje , Hobbit üçlemesinin izleyici için ne anlam ifade ettiğini ortaya koymayı hedefliyor.

Bu ölçekte bir işbirliğinin ilk örneği olan araştırma, akademisyenler Martin Barker, Matt Hills ve Ernest Mathijs tarafından koordine ediliyor. 35 farklı dilde gerçekleştirilecek araştırmaya temel oluşturacak anket formunun Türkçesine The Hobbit Research Project adresinden ulaşılıyor.

hobbit

Dünyanın her yerinden farklı grupların ve insan topluluklarının tepkilerini karşılaştırmayı amaçlayan araştırmanın bulguları önümüzdeki yıllarda geniş kesimlerle paylaşılacak.

Hobbit araştırmasını yürüten ekibin bir bölümü, 2003-4 yıllarında “Yüzüklerin Efendisi” filmleriyle ilgili bir projede yer almıştı. Söz konusu proje, 18 ülkeden araştırmacıyı bir araya getirmişti. Proje, özel olarak geliştirilen bir anket formuyla dünyanın dört bir yanından 25.000 izleyicinin değerlendirmelerini almıştı.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Geleceğe Dönüş ve 11 Eylül Saldırısı Bağlantısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.