Sinema Haberleri

Guillermo del Toro’dan Cthulhu Filmi

call-of-cthulhu-banner

H.P. Lovecraft okurları, korku severler ve Cthulhu hayranları, yıllar boyunca bir Cthulhu filmi beklediler.

Adına şiirler, kitaplar yazılan; yüzlerce kişinin onu geri getirmek için ayinler yaptığı Cthulhu bu kez usta bir yönetmenin ellerinde hayat bulabilir.

Daha önce bir Cthulhu filmi yapmak için kolları sıvayan ve hazırlıklarını önemli ölçüde tamamlayan Guillermo Del Toro, Universal Pictures ile anlaştığı bütçeyi Prometheus filmine kaptırmıştı. H.P. Lovecraft’ın At the Mountains of Madness (Deliliğin Dağlarında) filmini çekmek isteyen Del Toro, bütçe sıkıntısı nedeniyle filmi çekemeyip projeyi rafa kaldırmıştı.

mountains-of-madnessBu zaman süresince boş durmayan yönetmen, araya Pacific Rim gibi muhteşem bir bilimkurgu filmini sıkıştırdı ve bütçe konusunda elini daha da güçlendirdi. Şimdi ise filmi çekmeye hazır.

Projeye bakıldığında vahşet ve korku öğeleri yüzünden filmin “yetişkinlere yönelik” uyarısı (ülkemizde 18+) ile vizyona gireceği düşünülüyor. Ancak Del Toro, Legendary Pictures ile PG-13 (13 yaş üzeri) bir film yapmak için anlaştı. Bu da demek oluyor ki senaryodaki pek çok dehşet ve vahşet öğesi biraz daha yumuşatılacak veya tamamen kaldırılacak.

Açıkçası Hellboy, Pan’ın Labirenti gibi fantastik filmlerde harika iş çıkarmış ve yaratıklara bu kadar güzel hayat veren bir yönetmenin ellerinden harika bir Cthulhu filmi çıkacaktır. Daha önce de çekilen Cthulhu filmleri oldu ancak 2005 yılında Andrew Leman’ın çektiği orta metrajlı The Call of Cthulhu filmi dışında diğer filmler vasatın üzerine çıkamamıştı. Şimdi ise iyi bir bütçe, büyük bir yapımcı firma ve fantastik bir yönetmenin ellerinde Cthulhu nasıl hayat bulacak göreceğiz.

Bu arada görsel efektler ve bilgisayar destekli görseller yüzünden büyük bir bütçe gerektiğini de hatırlatalım. Umarız yapımcı firma bu konuda bonkör davranabilir.

Guillermo Del Toro’nun At the Mountains of Madness için yaptığı çizimler:

at-the-mountains-of-madness-1 at-the-mountains-of-madness-2 at-the-mountains-of-madness-3 at-the-mountains-of-madness-4

 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Mummy Filminden İlk Afiş ve Fragman Geldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.