Sinema Haberleri

George R.R. Martin’den Yeni Bilimkurgu Filmi Geliyor – Night of the Cooters

A Song of Ice and Fire (Buz ve Ateşin Şarkısı) serisini bitirmesini bekledeğimiz George R.R. Martin, Vincent D’Onofrio ile birlikte yeni bir bilimkurgu projesinde bir araya geldi.

Bilimkurgu yazarı Howard Waldrop, Kasım ayında World Fantasy Convention’dan yaşam boyu onur ödülü almaya hazırlanıyor ve arkadaşı George R.R. Martin bu güzel haberi biraz erken kutlamaya hazırlanıyor. Martin, Waldrop’un ”Night of the Cooters” adlı kısa öyküsünü uyarladığını duyurdu. Ayrıca oldukça sessiz tutulan bu filmin çekimlerinin bittiği söyleniyor.

Ayrıca projeye eğlenceli bir isim olan Daredevil ve Adventures in Babysitting’ten tanıdığımız Vincent D’Onofrio ve eklenmiş. Senaryo Joe Lansdale tarafından kaleme alındı. D’Onofrio’nun Şerif Lindley karakterini canlandırdığı projenin ilk resmini Martin’in kişisel blogunda da bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Martin şöyle yazdı:

”Hiç kimse Waldrop gibi yazamaz. Howard asla aynı hikayeyi iki kez yazmaz. En iyi hikayesi? Lanet olsun seçmek çok zor. Bir sürü klasik. Ancak bunlardan biri, kesinlikle, Hugo Ödülü ve Locus Ödülü için finalist olan (ne yazık ki ikisini de kazanamadı) ve ikinci kısa öykü koleksiyonunun başlık öyküsü olan ”The Night of the Cooters”. H.G. Wells ve War of the Worlds’den ilham alan bu film, Marslıların Pachuco, Teksas’ı işgal ettiği zamanları anlatıyor.”

Martin’e göre yaklaşık beş veya altı sene önce başlayan sürecin tamamına Waldrop’un da dahil olduğunu ekledi. Sonunda görmeyi beklebileceğimiz şeyleri de detaylandırdı:

”Sanırım (kısa film) 20 ila 30 dakika arasında olacak. Live action ve animasyonun bir kombinasyonu ile çekilecek. Hikayeyi sevdiyseniz, filmimizi de seveceğinizi düşünüyoruz.”

Peki filmi ne zaman izleyebileceğiz? Martin biraz zaman alacağını, bütün çekimlerin yeşil perde üzerine çekildiğini ve post prodüksiyon sürecinin uzun süre alacabileceğini söyleyip işin içinden çıksa da filmin gelecek senenin başlarında çıkması bekleniyor. Ek kadroda Sweets rolünde Hopper Penn, Luther rolünde Harrison Page, Leo Smith rolünde Martin Sensmeier, Atkins rolünde Cristin McCleary, DeSpain rolünde Elias Gallegos, Skip rolünde Luce Rains, Lil’ Chisum rolünde Jazzy Kim O’Brein ve Strother rolünde Darius Eteeyan yer alıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.