Sinema Haberleri

Freddy'nin Pizza Dükkanında Beş Gece Gişede Yükselmeye Devam Ediyor

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, küresel gişedeki performansıyla etkilemeye devam ederken, Emma Tammi’nin popüler bağımsız video oyunundan uyarladığı film şu anda küresel piyasada 271 milyon dolar hasılat elde etti.

Freddy Fazbear’s Pizza‘nın terk edilmesini ve animatronikler hakkında bilgileri konu alan film bütçesinin çok daha fazlasını kazandı. Yapım için ayrılan 20 milyon dolarlık bütçenin 13 katı bir hasılat elde edildi. Filmin küresel toplamının 132 milyon doları yurt içi gişeden geliyor. Bu da izleyicilerin pizzacıda yaşanan korkunç olaylara doyamadığını kanıtlıyor. Bence filmin bu kadar hasılat etmesinin bir diğer nedeni oyunun popüler olması. Five Night at Freddy’s oyunlarının hala birçok insan tarafından oynanıyor olması filmin ilgi çekiciliğini artırıyor.

BONNİE, FREDDY VE CHİCA

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi, hem kendisi hem de küçük kız kardeşi Abby’yi (Piper Rubio) geçindirmek için bir iş bulmaya çalışan genç bir adam olan Mike Schmidt’i (Josh Hutcherson) konu alıyor. Steve Raglan (Matthew Lillard) ona terk edilmiş bir restoranda gece güvenlik görevlisi pozisyonunu teklif ediyor. Mike başta reddetse de karşı koyamayarak teklifi kabul ediyor. Tabii Mike pizzacı ve animatronikleri hakkında bir şey bilmiyordu. Göreviyle beraber onu olağanüstü olaylar takip ediyor. Filmde oyunların her birinden kısa kısa içerikler sunulduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Bence biraz korku unsuru artırılabilirdi. Oyundaki korku öğeleri filmde bulundurabilirdi.

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, yurt dışında çıktığı ilk hafta içerisinde 80 milyon dolar hasılat elde etti. Ruhlar Bölgesi: Kırmızı Kapı ve The Nun II gibi yapımları geride bırakarak yılın en çok hasılat yapan korku filmi oldu.

MİKE VE ABBY

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece Filminin Geleceği Hakkında

Scott Cawthon‘un 2014’teki hit filminin uyarlaması, sinemalarda gösterime girdiği her hafta sonu önemli düşüşlerle karşılaştı. Ancak sadık hayran kitlesi, filmin stüdyo için karlı bir girişim olmasını sağladı. Bu filmin bir serinin başlangıcı olup olmadığı henüz bilinmiyor. Blumhouse‘un farklı konseptler yerine filmin devamını seçeceğini umut ediyorum.

Filmin geleceği hakkında Blumhouse ve Universal Pictures tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak filmin hasılatına baktığımızda Mike ve Abby’nin hikayesinin devam edeceğini düşünebiliriz. Yalnızca bu yıl Blumhouse iki duyuru yaptı. Duyurular M3GAN ve The Black Phone‘un devam filmlerinin şu anda geliştirilme aşamasında olduğu hakkındaydı. Bu nedenle Freddy ve arkadaşlarının gelecekte bir noktada geri dönüş yaptığını görmek şaşırtıcı olmayacak. Şimdilik izleyiciler Freddy‘nin pizza dükkanında yaşananların gizemini sinema salonlarında çözebilir. Veya Peacock‘ta deneyimlemenin tadını çıkarabilirler.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.