Sinema Haberleri

Fantasturka’nın Filmleri Belli Oldu

fantasturka-2014

Ankara Kısa Filmciler Derneği tarafından, 12- 14 Aralık 2014 tarihleri arasında İstanbul/Kadıköy – Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde 18- 21 Aralık 2014 tarihleri arasında Ankara/ Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde üçüncüsü düzenlenecek olan, Türkiye’nin en kült festivali FANTASTURKA’dan yeni haberler gelmeye devam ediyor!

Fantasturka’nın bu sene gösterilecek fantastik filmleri açıklandı.

İlgili Makaleler

Festival Filmleri Belli Oldu!

Bu yıl 12 filmin yer alacağı gösterim programı; 1953- 2014 yılları arasında çekilen filmleri kapsayacak. Filmler şöyle: Atını Seven Kovboy (Aram Gülyüz- 1974), Dabbe Zehr-i Cin (Hasan Karacadağ-2014), Drakula İstanbul’da (Mehmet Muhtar-1953), Dünyayı Kurtaran Adam (Çetin İnanç-1982), Kara Murat Şeyh Gaffar’a Karşı (Ernst Hofbauer, Natuk Baytan-1976), Ölümün Nefesi- La Mano Che Nutre La Morte (Sergio Garrone-1974), Sihirbazlar Kralı Mandrake Killing’in Peşinde (Oksal Pekmezoğlu- 1967), Tarkan Altın Madalyon (Mehmet Aslan- 1972), Vahşi Kan (Çetin İnanç- 1983), Yılmayan Şeytan (Yılmaz Atadeniz-1972), Zagor- Kara Bela (Nisan Hançer-1971), Şeytan- The Turkish Excorcist (Metin Erksan-1973)

Festival Danışma Kurulu Üyeleri Belli Oldu!

fantasturka-afisBu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan festivalin danışma kurulunda tersninja.com sitesinin kurucusu ve Landlord’u Ege Görgün, sinematikyesilcam.com sitesinin kurucusu ve editörü Utku Uluer, Geceyarısı Sineması editörlerinden Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Kaya Özkaracalar yer alacak. Festival Onursal Başkanlığı’nı ise, ‘Türk Sinemasının Daimi Koruyucusu’ ünvanı ile FANTASURKA Film Festivali için başından bu yana destek olan, Fanatik Film ve Horizontal Yayınları’nın kurucusu Nejdet Arkın temsil edecek.

“Dünyayı Kurtaran Adamlar” Festivalde!

Festival kapsamında yer alan filmlerin hayatta kalan son temsilcilerinin katılacağı söyleşiler gerçekleştirilec ek. Dünyayı Kurtaran Adam- Çetin İnanç, Zagor- Levent Çakır, Araştırmacı GazeteciAli Murat Güven, son dönem korku sinemasının en önemli temsilcilerinden Dabbe Zehr-i Cin filminin yönetmeni Hasan Karacadağ, Bahçeşehir Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Kaya Özkaracalar’ın yer alacağı söyleşilerde moderatörlüğü Ege Görgün ve Utku Uluer üstlenecek. Ayrıca festival danışma kurulunda yer alan alternatif ‘Yeşilçam Kültürü’ sitesi sinematikyesilca m.com sitesinin kurucusu ve editörü olan Utku Uluer’in fantastik, korku, western, kovboy filmlerindeki sahnelerden ve afişlerden hazırladığı kolaj çalışmaları da festivalde sergilenecek.

Festival Destekçilerine Teşekkürler:

Kültür ve Turizm Bakanlığı- Sinema Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Festival’de; Çankaya Belediyesi ve Kadiköy Nazım Hikmet Kültür Merkezi, festivalin ana destekçileri arasında yer alırken; Festival basın destekçileri ise Ankara Life, Beyazperde.com, Ekonometri Dergisi, Film Arası Dergisi, Frpnet, Gölge E-Dergi, İyi Kötü Film, Kadraj Sinema, Kahramananlar Aramızda, Kameraarkası.org , Korku Sitesi, Korkucu.com, Modern Zamanlar Sinema Dergisi, Paralel Sinema, Sadibey.com, Sinefesto, Sinematikyesilca m.com, Tersninja.com

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Joker'in Solo filminde 80'lere Dönüş Yapıyoruz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.