Sinema Haberleri

Evrensel Bilimkurgu ve Fantastik Film Festivali Başladı

Bu yıl ikinci kez düzenlenen bilimin ve sınırsız hayal gücünün birleştiği Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali, AKM Yeşilçam Sineması’nda sinemaseverlerle buluşuyor.

Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ve Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla ikinci kez düzenlenen Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali, yönetmen David Lowery‘in The Green Knight filminin özel gösterimiyle başladı.

26-29 Eylül tarihleri arasında hem ulusal hem de uluslararası filmlerden oluşan film programıyla sinemaseverleri buluşturacak olan festivalin ilk gününde, yönetmen David Lowery‘in The Green Knight ve yönetmen Jim Jarmusch’ın Only Lovers Left Alive filmlerinin özel gösterimleri gerçekleştirildi. Özel gösterimlerin yanı sıra festivalin Uluslararası Yarışmasında yer alan Michel Hazanavicius’ın Final Cut, Tanel Toom’un Last Sentinel ve Hui Yu’nun Rescue Earth filmleri festival izleyicisi ile buluştu.

Festival, 29 Eylül Tarihine Kadar AKM Yeşilçam Sineması’nda

Festivalin ikinci gününde Ulusal Yarışma‘da yer alan Barış Hancıoğulları’nın Yeniden Leyla, Sezgin Cengiz’in Tebessüm, Erdem Tepegöz’ün Gölgelerin İçinde ve Tolga Karaçelik’in Kelebekler filmlerinin yanı sıra Uluslararası Yarışma‘da yer alan Kristina Buozyte, Bruno Samper’ın yönettiği Vesper filmi sinemaseverlerle buluşacak. Ulusal Yarışma’da yer alan Yeniden Leyla ve Tebessüm filmlerinin gösteriminin ardından film ekiplerinin katılımıyla söyleşiler de gerçekleşecek.

28 Eylül’de festival programı yönetmen Serpil Altın’ın Geleceği Yönetmek adlı filminin özel gösterimi ile başlarken Ulusal Yarışma‘da yer alan Can Evrenol’un Peri: Ağzı Olmayan Kız, Kaan Müjdeci’nin Iguana Tokyo, Barış Sayhan’ın Cemil Şov ve Çağrı Cem Bayraklı’nın Hızlı Ayaklar Olimpiyat Yolunda filmleri gösterilecek. Peri: Ağzı Olmayan Kız ve Cemil Şov filmlerinin gösteriminin ardından film ekiplerinin katılımıyla söyleşiler de gerçekleşecek.

Festivalin son gününde ise Daniel Lazo ile Eran May-Raz’ın Sight Extended ve Gavin Rothery‘in Archive filmleri sinemaseverlerle buluşacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.