Sinema Haberleri

Donald Glover’ın Lando Projesinin Film Olacağı Açıklandı

Senarist Stephen Glover, kendisi ve kardeşi Donald’ın başlangıçta bir Disney+ dizisi olarak düşündükleri Lando projesinde şerit değiştirdiklerini açıkladı.

Donald Glover, planladığı Disney+ Lando dizisinde vites değiştiriyor. The Hollywood Reporter, projenin Lucasfilm için bir film olarak geliştirildiğini doğruladı.

Glover’ın kardeşi Stephen Glover, Mayıs ayında yazarlar grevi başlamadan önce Donald’la birlikte proje üzerinde çalışıyordu ve Perşembe günü yayınlanan Pablo Torre Finds Out podcast‘ine katılarak son planların bir film yapmak olduğunu açıkladı. Proje şu anda yazar ve oyuncu grevi nedeniyle beklemede.

Donald Glover, 2018 yapımı Solo: A Star Wars Story‘de Lando Calrissian karakterini canlandırmıştı. Film gişede bomba etkisi yarattı ama Glover karakteri canlandırdığı rolüyle büyük beğeni topladı ve Aralık 2020’de Disney bir dizi hazırlığında olduğunu duyurdu.

Justin Simien (Haunted Mansion) başlangıçta diziyi geliştirmek için görevlendirilmişti ancak Donald ve Stephen Glover yazarlık görevlerini devralmadan önce ayrıldı. İşte o zaman proje bir uzun metraja dönüştü.

Nisan ayında Donald Glover, GQ’ya Lando ile potansiyel bir proje hakkında konuştu;

Zamanımı boşa harcayacak ya da sadece bir maaş çeki olacak bir şey yapmakla ilgilenmiyorum. Hoşlandığım insanlarla vakit geçirmeyi tercih ederim. Sadece doğru şey olması gerekiyor ki bence olabilir. Lando kesinlikle birlikte takılmak istediğim biri. Bunun hakkında konuşuyoruz. Söyleyebileceklerim bu kadar.

Billy Dee Williams Donald Glover

Billy Dee Williams, The Empire Strikes Back (1980) filminde büyüleyici uzay kaçakçısı Lando karakterini yarattı ve Return of the Jedi (1983) filminde onu tekrar canlandırdı. Yıllar sonra, Star Wars: The Rise of Skywalker’da (2019) bu rolü yeniden canlandırdı. Williams ve Donald Glover, Solo’nun çekimlerinden önce tanıştılar.

Donald Glover 2017’de THR’ye yaptığı açıklamada bu buluşmayı şöyle hatırlıyor;

Her zaman bu karakterin bunu yapabileceğini ve bunu temsil ettiğini hissettim ve buradan geldiğini hissediyorum ve çok zevkli olduğu çok açık, belki de bunu uzaktan görerek büyüdü? Çünkü ben öyleyim. Belki de bunu başka gezegenlerden gördü ve ‘Ben de öyle olmak istiyorum’ dedi.” Glover bu anısını paylaşırken gülerek şunları ekledi: “Lafı uzattıkça uzatmama izin verdi ve sonunda ‘Ee, ne düşünüyorsun? O da, ‘Evet, bütün bunları bilmiyorum. Sadece çekici ol yeter’ dedi.

Lando projesi hakkında son durum, hikayenin bir film olarak karşımıza çıkacağı yönünde.

Bizi sosyal medya kanallarımız dışında Google News üzerinden de takip edebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.