Sinema Haberleri

Doctor Strange, Marvel Sinema Evreni’nin Birleştirici Gücü Olacak

Benedict Cumberbatch‘in Hollywood Walk of Fame töreninde konuşan Kevin Feige hem aktörü onurlandırdı, hem de karakterinin Marvel Sinematik Evreni‘nin gidişatında üstleneceği rolden bahsetti.

Kariyeri Sherlock ile önlenemez bir yükselişe geçen Benedict Cumberbatch o günden bugüne The Imitation Game, 12 Years a Slave, Patrick Melroise gibi sayısız başarılı yapımda yer aldı. Şu sıralar The Power of the Dog‘la ikinci Oscar adaylığının heyecanını yaşayan ünlü oyuncu geçtiğimiz gün düzenlenen törenle Hollywood Walk of Fame yıldızına da kavuştu. Törene tiyatro yönetmeni eşi Sophie Hunter, J.J. Abrams ve Kevin Feige ile katılan Cumberbatch, yıldızını geçen sene kanserden vefat eden kardeşi Tracy Peacock’a adadı.

Geleneksel takdim konuşmasını gerçekleştirme görevini Kevin Feige üstlendi. Marvel Studios’un patronu hem Cumberbatch’in başarılarından övgüyle bahsetti, hem de Marvel Sinematik Evreni’nin gidişatı hakkında ipuçları verdi. “Benedict gelmiş geçmiş en çok izlenen altı filmden üçünde yer alarak tarihi bir başarıya imza attı, Doctor Strange’i bir ikon hâline getirdi,” diyen Feige, sözlerine tanıştıkları günün hikayesini anlatarak devam etti:

İlginizi Çekebilir  HBO, Bilimkurgu Klasiği Fahrenheit 451'in Filmini Yapıyor

“İlk görüşmemizi hatırlıyorum, masaya oturmuş canlandırmasını istediğimiz o harika karakterden bahsetmeye hazırlanıyorduk. Ama biz daha ağzımızı açamadan “Haydi bana Doctor Strange’den bahsedin,” dedi. O gün nasıl büyük bir yolculuğa adım atmak üzere olduğumuzu anladım.”

Görünüşe göre bu yolculuk Multiverse of Madness sonrası bir üst seviyeye taşınacak çünkü Feige’in konuşmasına bakılırsa ufukta bir liderlik pozisyonu var. Biliyorsunuz, Endgame ile Infinity Saga, sonlanmış, Avengers’ın ağır topları Iron Man ve Black Widow ölmüş, Captain America emekliye ayrılmıştı. Nihayetinde yeni karakterler yeni sorumluluklar üstlenerek öne çıkmaya başlasa da şu anda Yenilmezler parçalanmış, kahramanlar dağılmış durumda. Feige’e göre ekibi bir araya getirmeyi başarabilecek tek kişi Doctor Strange.

“Benedict, sen en başından beri karakterin potansiyelinin farkındaydın. İşte tam da bu yüzden Marvel Sinema Evreni’nin kilit noktası oldun. Bunu başarabilecek, bizlere Çoklu Evrenler çılgınlığında liderlik edebilecek yeteneğe sahip yegâne aktör sensin.”

Ekibi toplama işinin Doctor Strange’e kalacağı belliydi aslında ama Feige’in konuşması sayesinde birinci ağızdan doğrulamış olduk. Gidişatın nasıl olacağını görmek için 6 Mayıs’ı ve Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı beklememiz gerekiyor tabii, ama Cumberbatch’in MCU yolculuğu uzun yıllar devam edecek gibi duruyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Kutu Cüceleri Filmi Vizyonda

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.