AYBABTUSinema Haberleri

Disney, Peter Dinklage’ın Pamuk Prenses Eleştirisine Yanıt Verdi

Peter Dinklage, Disney’in yeni Pamuk Prenses filmini eleştirmişti. Pamuk Prenses’i bir Hispanik’e oynatacak kadar düşünceli ama hâlâ bir mağarada yaşayan yedi cücenin hikayesini anlatacak kadar da gerici olduklarını söylemişti.

Game of Thrones dizisinin Emmy Ödüllü aktörü Peter Dinklage, katıldığı bir podcast programında Disney’i eleştirmişti. Hatırlarsanız Disney 1937’de yayınlanan çizgi filmi live-action olarak tekrar çekmeye karar vermişti.

Bu yeni uyarlama için Pamuk Prenses’i Rachel Zegler‘ın canlandırmasını tercih etmişlerdi. Onun kötü kalpli üvey annesini de Gal Gadot canlandıracaktı. Prens için de Andrew Burnap’i düşünüyorlardı.

2001 doğumlu Zegler, Steven Spielberg’ün müzikali West Side Story ile ekranlara çıkmıştı. Şimdiye dek rol aldığı tek film de o olmuştu. Ancak ismini pamuk kadar ya da kar gibi beyaz teninden alan Snow White’ı Latin Amerika kökenli bir oyuncunun canlandıracak olması kimilerinden alkış, kiminderinden de tepki toplamıştı.

Kimseyi kırmak istemem. Fakat Hispanik kökenli birine Pamuk Prenses rolü vermiş olmaktan çok gurur duymalarına biraz şaşırdım. Çünkü hâlâ Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler hikayesi anlatıyorlar. Yani bir durup baksana ne yaptığına. Bana çok saçma geliyor. Bir açıdan çok ileri, açık düşüncelere sahip bir iş yapıyorsunuz. Öte yandan hâlâ bir mağarada beraber yaşayan yedi cüce hakkındaki o lanet olası gerici hikayeyi mi anlatıyorsunuz? Bu nasıl boktan bir saçmalıktır böyle? Yani bunca yıl, bu konuyu ileri götürecek bir konuşma yapamadım mı? Herhalde sesim yeterince yüksek çıkmıyor.

Peter Dinklage

Disney sözcüsü Dinklage’ın bu eleştirilerine Hollywood Reporter üzerinden yanıt verdi.

Orijinal animasyondaki basmakalıp görüşleri desteklemek ve güçlendirmek yerine o yedi karakter ile ilgili farklı bir yaklaşım edinmeye karar verdik. O yüzden de cüce topluluklarının üyelerine danışıyoruz. Filmin yapımı ilerledikçe gelişmeleri sizinle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.

Disney sözcüsü

Ardından da Disney yedi cüceyi “yedi büyülü yaratık” tabiriyle değiştirdi. Bu büyülü yaratıklar için seslendirme sanatçıları aramaya başladılar. Yani muhtemelen CGI ya da animasyon ile melezlenmiş bir film izleyeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  George Orwell'in Hayvan Çiftliği Netflix Filmi Oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.