Sinema Haberleri

Del Toro, Klasik Bilimkurgu Filmi Fantastic Voyage’ı Yeniden Çekiyor

1966 yılında yayınlanan bilimkurgu klasiği Fantastic Voyage (Esrarengiz Yolculuk), şimdi fantastik yönetmen Guillermo del Toro‘nun ellerinde yeniden beyaz perdeye geliyor.

Guillermo del Toro (Hellboy, Pacific Rim), yaklaşık bir sene önce 20th Century Fox ve Lightstorm Entertainment ile Fantastic Voyage filminin yeniden uyarlaması için anlaşmaya varmıştı ancak Guillermo del Toro, araya 8 Aralık’ta vizyona girecek olan The Shape of Water filmini soktu. Şimdi yeniden Fantastic Voyage için çalışmalar başlıyor.

Fantastic Voyage filmi aynı zamanda Guillermo del Toro ile eski arkadaş olan James Cameron ve senaryo yazarı David Goyer‘i (Batman Begins, Man of Steel) tekrar bir araya getiriyor. 1966 tarihli Fantastic Voyage, bir diplomatın hayatını kurtarmak amacıyla, bir grup bilim adamının atomik boyutlarda küçültülerek, minyatür bir denizaltı ile tehlikedeki diplomatın bedenine ‘seyahat’ etmelerini konu alıyor.

Isaac Asimov’un Romanından Uyarlama DEĞİL!

Filmin senaryosunun Isaac Asimov‘un romanından uyarlandığı şeklinde yanlış bir inanış vardır. Oysa ki durum bunun tam tersidir. Çekimlere başlanmadan önce Asimov’dan senaryoya dayanan bir roman yazması istenmişti. Projeye sıcak bakan Asimov senaryoda birçok mantık hatası ve tutarsızlık buldu ve yetkililerden romanı kendi bildiği şekilde yazmak için izin koparınca o kadar hızlı bir biçimde eseri tamamladı ki Asimov’un Fantastic Voyage romanı filmden daha önce piyasaya çıktı. Asimov’un kitabı Türkiye’de 1971 yılında Kan Damarlarında Yolculuk adıyla Okat Yayınevi’nden çıkmıştı.

Çekimleri 2018 sonbaharında başlaması planlanan Fantastic Voyage filminin 2020 yılında vizyona girmesi bekleniyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.