Sinema Haberleri

Days Gone Film Uyarlamasıyla Ekranlara Gelecek

Sony, Days Gone oyununu film uyarlamasıyla ekranlara getirecek. Oyunun ana karakteri Deek’i filmde Sam Heughan canlandıracak. Senaryo da motosiklet filmlerine yazılmış bir aşk şarkısı gibi olacak.

Bir PlayStation oyunu olarak çıkan Days Gone, PC sürümüne kavuşmasıyla iyice popüler olmuştu. 2020’nin sonunda 9 milyon kopya satmıştı. Zaten Steam üzerindeki yorumları da %92 olumlu. Buna rağmen oyunu geliştiren Bend Studio ikinci bir oyun için onay alamamıştı. Bu da oyunun hayranlarını hüsrana uğratmıştı. Sony, ikinci oyuna onay vermemiş olsa da live-action bir film için hazırlıklara başladı.

Oyun zombi gibi varlıklar olan Freakers’ların istilasına uğramış Oregon’da geçiyor. Yaralı karısını bölgeden ayrılan son helikoptere ulaştıran Deacon, hikayedeki ana karakterimiz. Deacon (Deek) an yakın arkadaşı Boozer’ın da yardımıyla bu helikoptere ulaştığında içeride üç kişilik yer olmadığını öğreniyor. Ancak Boozer da yaralı. Ve tek başına hayatta kalması mümkün değil. Bu yüzden onunla birlikte geride kalmayı seçiyor. Karısına da bir gün gelip onu bulacağına dair söz veriyor.

Deacon ve Boozer hem eski askerler hem de Mongrels Motorcycle Club’a üyeler. Bu yüzden altlarında motosikletleri, ellerinde silahları olduğu sürece tehlikelere karşı bir şansları var. Zaten bu yüzden oyun, altlarında artık motosikletleri kalmadığında başlıyor.

Deacon’ı oyunda Sam Witwer seslendirmiş ve canlandırmıştı. Aslında Witwer genelde seslendirmeler yapıyor olsa da Mist gibi filmlerde kamera karşısına da geçmişti. Ve bence bu rolün de hakkını verirdi. Fakat Sony, Deacon’ı canlandırması için Outlander dizisi yıldızı Sam Heughan ile anlaştı.

Senaryoyu da Sheldon Turner kaleme alıyor. Turner daha önce Up in the Air filminde Jason Reitman ile birlikte Oscar’a aday olmuştu. Ancak fantezi hayranları onu X-Men: First Class‘ın senaristi olarak tanıyor.

Turner ilk senaryo taslağını hazırlamış bile. Ve bu taslağı betimlemek için “motosiklet filmlerine yazılmış bir aşk şarkısı gibi” ifadelerini kullanıyor. Zaten oyun da o temada öne çıkıyordu. Uncharted uyarlaması seyircide pek heyecan yaratamamıştı. Umarız Days Gone filminde işler daha yolunda gider.

Kaynak: Deadline

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.