Sinema Haberleri

David Benioff ve D.B. Weiss, Jedilar Üzerine Film Çekmek İstemiş

Star Wars için bir üçleme çekmeleri planlanan fakat sonrasında Disney ile yolları ayrılan David Benioff ve D.B. Weiss’in, Jedilar’ı odak noktasına aldıkları bir film çekmek istedikleri ortaya çıktı.

Game of Thrones’un yapımcılığını üstlenen ve son birkaç sezonda su kaynatmalarıyla beraber hayranlarının gözünden de düşen David Benioff ve D. B. Weiss, bir Star Wars üçlemesi çekecekti. Bildiğiniz üzere bu ikilinin yolları bu hafta içerisinde Disney ile ayrıldı.

Söylentilere göre Disney, üzerilerinde bu kadar nefret söylemi olan iki yapımcı ile çalışmak istememiş. Zaten yolları aylar öncesinde ayrılmış fakat basın tarafına açıklama yapılması için Game of Thrones’un son sezonunun dumanının sönmesini beklemişler. Artık neyse ne, Hollywood her daim karışık zaten.

Variety’nin genişçe yer verdiği bir habere göre bu ikilinin aklındaki Star Wars üçlemesi planı çok önceden hazırmış. Hatta çoğu taslak çalışma da bir noktaya kadar tamamlanmış. Benioff ve Weiss, Jedilar’ın nasıl ortaya çıktıklarına dair bir seri çekmek istiyorlarmış.

Je’Daii Düzeni, Jedi öğretisinin kaynağıydı (Legends).

Jedi öğretilerinin nasıl ortaya çıktığı, tapınağın nasıl kurulduğu, ışın kılıçlarının nasıl geliştirildiği ve ilk önemli Jedilar’ın kim olduğuna değinecek bu film haliyle iptal olmuş oldu.

Şu an Legends olarak bildiğimiz eskinin Genişletilmiş Evren hikayelerinde, Jedi tapınağının nasıl kurulduğuna dair bilgiler yer alıyordu. Eğer biraz olsun bunlardan feyz alıp filme çekselerdi ve güzel de bir kurguyla bize sunsalardı belki güzel olabilirdi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.