Sinema Haberleri

Bruce Campbell, Army of Darkness 2 Filmine Hazırlanıyor!

Army of Darkness Banner

Senarist, yönetmen ve yapımcı Sam Raimi’nin gelecek programı şu sıralar biraz boş görünüyorsa, bunun sebebi 1992 yapımı komik fantezi-korku filmi Army of Darkness’ın (Karanlığın Ordusu) devam filminin senaryosu üzerinde çalışarak korku hayranlarının hayallerini gerçekleştirmeye çalışmakla meşgul olmasıdır. Çünkü bu film Raimi’nin yöneteceği bir yeni proje olabilir.

Komedi unsurları da içeren Army of Darkness, Bruce Campbell’ın Ashley “Ash” J. Williams karakterini canlandırdığı üçüncü filmdi. Aynı zamanda bu sene çıkan ve Fede Alvarez’in yönettiği, Raimi’nin de yapımcılığını üstlendiği The Evil Dead (Kötü Ruh) isimli filme kadar Evil Dead serisinin son filmiydi.

Army of Darkness filminin afişi
Army of Darkness filminin afişi

Bu sene Wondercon’da açıklama yapan Alvarez, Raimi’nin Army of Darkness 2 üzerinde çalıştığını doğrulamış, aynı zamanda planlar arasında Army of Darkness 2 ve yeniden çevrilecek Evil Dead 2’den sonra yedinci bir filmin de olduğunu açıklamıştı. Elbette bunların gerçekleşmesi için zamana ihtiyaç var ama ComicBook.com’un haberine göre Campbell, Army of Darkness 2 filminde Ash karakterini canlandırmak için geri döneceğini açıklamış.

Oyuncu/yapımcı Bruce Campbell şunları söyledi:

“Son film 22 sene önce yapıldı. Bunu yapmak için acelem de yoktu. Sam Raimi Hollywood’un en büyük filmlerini yapmakla meşguldü biraz. Ben de öyleydim. Ama şimdi değilim. Bu nedenle buradayım. Ash arada sırada nefesini düzene sokmak için ‘deadite’leri kovalarken durmak zorunda kalacak. Belki bunu başarabiliriz. Çok heyecan verici olur. Yürüteçle kavga etmeye girişmek. Bu olabilir. Onlara bastonumla da vurabilirim. Kandırabilirim. Sahte bir kalp krizi geçiririm ve zombinin dikkatini dağıtırım… Bunların hepsi olabilir, o nedenle cevabım evet.”

55 yaşındaki Campbell’ın eminim yürütece henüz ihtiyacı yoktur ama Army of Darkness 2 filminde yaşı nedeniyle bazı farklılıklar olabilir.

Army of Darkness’ın iki son versiyonu vardı ve Raimi hangisini seçer veya Ash’in hikayesi Alvarez’in filminin zaman çizelgesine nasıl uyum sağlar bilmiyoruz. Ama olayları uyumlu hale getirmek için yeni zaman çizelgesiyle bağdaşan birkaç zaman yolculuğu unsuru da eklenebilir. Ash yeniden çevrimde de kısa da olsa görünmüştü aslında.

Campbell’ın en ünlü rolünü yeniden üstleneceğini açıklaması henüz bir anlaşma imzalanıp imzalanmadığını ne yazık ki doğrulamıyor. Bu son röportaja ve Campbell’ın konu hakkındaki önceki imalarına bakarsak, Raimi filmi yapım sürecine soktuğunda oyuncunun proje içerisinde olmaktan mutlu olacağını gösteriyor. Ne de olsa, eğer 69 yaşındaki Danny Trejo Machete Kills gibi bir aksiyon filminin başrolünde yer alabiliyorsa, Campbell da aynısını yapabilir.

Yazar: H. Shaw-Williams
Alıntıdır: Divxplanet 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.