Sinema Haberleri

Blade Çekimleri 2022 Yılında Başlayacak

Marvel Sinematik Evreni‘ne geri dönecek olan Blade için sonunda yeni gelişmeler var. Yönetim kadrosu ve oyuncu kadrosu henüz netleşmemesine karşın Blade’in çekimleri 2022 yılında başlayacak.

Marvel Studios ve Disney, 2019 yılındaki San-Diego Comic-Con etkinliği sırasında bombayı patlatmıştı. Blade’in yayın haklarının tekrar Marvel Studios’a dönmesinin şerefine, Marvel’ın vampirlerini ve ne idüğü belirsiz varlıklarını avlayan Blade’in geleceği duyurulmuştu. Hem de başrol, Oscar ödüllü Mahershala Ali olacaktı!

Aradan geçen zamana karşın Blade ile ilgili hiçbir gelişme yaşanmadı. Tamam, filmin başrolü Ali olacak ancak filmin ne yönetmeni belli, ne senaristleri, ne de geri kalan oyuncuları belli. Marvel Studios, geçen günlerde yayınladığı yeni video içerisinde 4. faz içeriklerini paylaşmıştı. Onların arasında Blade ismini göremedik.

Öte yandan gelen sızıntılara göre Marvel, filmin 2022 yılında çekmeye başlayacakmış. Ancak en büyük sıkıntı yönetmen bulma konusu olmuş. Çünkü Marvel, yeni Blade serisinin arkasına ünlü bir siyahi yönetmen yerleştirmek istiyor. Öte yandan Warner Bros. da yeni Superman filminde başrolü siyahi yapacağı için yönetmenin de bir Afro-Amerikalı olmasını istiyor. Söylentiye göre Marvel ve Warner Bros. aynı yönetmenlere talip oldukları için işler beklenilenden fazla uzamış.

Blade’in Yönetmeni Kim Olacak?

Gelen söylentilere göre Marvel Studios, Blade filmi için birkaç yönetmen düşünüyor. Aralarında isimleri ön plana çıkanlar arasında Steven Caple Jr. (Creed II), J. D. Dillard (Sweetheart), Regina King (One Night in Miami) ve Shaka King (Judas and the Black Messiah) var. Ayrıca Black Panther‘in devam filmi Wakanda Forever’ın yönetmeni Ryan Coogler‘ın da ismi geçiyormuş ancak yoğun takviminden dolayı Blade’e vakit ayıramayacağını açıklamış.

Marvel Studios, 2020 yılındaki sessizliğinin ardından gümbür gümbür geliyor. Önümüzdeki ay itibariyle Marvel Sinematik Evrenine dair birçok yapım izleyeceğiz. Birçok filmin yayın tarihleri de belirlenmiş oldu. Onları da aşağıya iliştirelim.

  • Black Widow – 9 Temmuz 2021
  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings – 3 Eylül 2021
  • Eternals – 5 Kasım 2021
  • Spider-Man: No Way Home- 17 Aralık 2021
  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness – 25 Mart 2022
  • Thor: Love and Thunder – 6 Mayıs 2022
  • Black Panther: Wakanda Forever – 8 Temmuz 2022
  • The Marvels – 11 Kasım 2022
  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania – 17 Şubat 2023
  • Guardians of the Galaxy Vol 3. – 5 Mayıs 2023

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.