Sinema Haberleri

Bilimkurgu Yıldız Haritası

bilimkurgu-yildiz-haritasi

Bilimkurgunun 1902 yılında Le Voyage dans la Lune (A Trip to the Moon – Ay’a Seyahat) ile başlayan sinema yolculuğu günümüzde de hızlanarak ve büyüyerek devam ediyor.

1 Eylül’de Paris’teki Théâtre Robert-Houdin’de gösterilen film, pek çok fikri akıllarda canlandırdı ve biimkurgunun geleceğine ışık tuttu.

Uzaya yolculuk ile başlayan bilimkurgu filmleri macerası, tabii ki uzay ile bağlantılı bir tabloda çok şık durur. Bunun üzerine tasarımcılar da bilimkurgu filmlerini bir yıldız haritası haline getirmişler.

Yıldız haritası, onlarca film ve birkaç kült dizi içeriyor. Ayrıca yönetmenler, oyuncular ve yazarların da isimler var.

Amerikan Ulusal Film Ajansı’nın seçtiği en çok izlenen ve en çok konuşulan 121 filmin yer aldığı haritada A Trip to the Moon ve Metropolis ile başlayıp Plan 9 from Outer Space, Forbidden Planet, The Day the Earth Stood Still yolculuğunuza devam ederek daha modern bir çağa, 2001: A Space Odyssey, Solaris ve A Clockwork Orange’ın oynadığı dönemlere gidebilirsiniz. Devamında ise Star Wars, Alien ve E.T. ile maceraya devam edip günümüze kadar gelerek Inception and Gravity filmlerine ulaşabilirsiniz.

Dorothy_0054B SciFi Star Chart Open Edition_B Dorothy_0054B SciFi Star Chart Open Edition_C Dorothy_0054B SciFi Star Chart Open Edition_D Dorothy_0054B SciFi Star Chart Open Edition_F Dorothy_0054B SciFi Star Chart Open Edition_Frame

İşte bilimkurgu ile yıldızlararası seyahat artık duvarınızda olacak. Eğer bu bu tabloyu almak isterseniz sizi hemen şuraya alalım.

Hatta bu tablonun gümüş rengi yansımalı baskı üzerine yapılmışı da var. Öyle isterseniz buraya alalım. Ayrıca aynı firma, 135 korku filmini de bir yıldız haritasında toplamış. Mutlaka korku filmleri haritasına da bakın.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Minyatür Klasik Film Posterleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.