Sinema Haberleri

Batman Filminin Batmobil’i de Göründü

Batmobil olmadan bir Batman filmi düşünülemez! Batman’in kostümü ve logosunun ardından hikayenin en dikkat çeken bir diğer elemanı da tabii ki Batmobil. Yönetmen Matt Reeves, yeni filmde göreceğimiz Batmobil’i gösterdi.

Christopher Nolan’ın ve Batman v Superman’in Batmobil’i askeri araç türündeydi, bu sefer Batmobil yeniden bir arabaya dönüşmüş durumda neyse ki.

Fotoğraflardan görüldüğü üzere yeni Batmobil, üzerinde biraz güncelleme ve geliştirme yapılmış klasik bir otomobil gibi görünüyor. Hatta çizgi romanlara sadık kalmaya çalışacağını dile getiren Matt Reeves’in, 1977 yılında yayınlanan Batman #288‘deki Batmobil’den esinlendiğini söyleyebiliriz.

Matt Reeves’in Batman: Year One hikayesini ele alacağını düşünürsek bu Batmobil, erken dönem bir araç olabilir. Filmin sonunda yine bilimkurgu filmlerinden fırlamış bir Batmobil görmemiz olası. Yani filmde iki tane farklı Batmobil görebiliriz.

Doğrusu Batmobil’e aşık birisi bu araca da hayran kalacağımı düşünüyorum, hatta Lucius Fox’un Batman Begins’te sunduğu The Tumbler’dan çok çok daha iyi hissettireceğine eminim. Yine de hiçbirisi Batman: Animated Series’deki ve Tim Burton’ın Batman’indeki uzun burunlu aracın yerini benim gönlümde tutmayacaktır.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Corona Virüs Geek Dünyasını Etkiledi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.