Sinema Haberleri

Batgirl Hayranları Filmin Yayınlanması İçin Kampanya Başlattı

Batgirl filminin yapım süreci tamamlanmasına karşın iptal edilmesinin ardından hayranlar vakit kaybetmeden sosyal medyada birleşerek tepki göstermeye başladı. Görünüşe göre ikinci bir “Snyder Cut” isyanı kapıda.

Bu yıl sonunda HBO Max‘de izlemeyi beklediğimiz Batgirl’ün çekimleri ve yapım süreci tamamlanmasına rağmen iptal edilmesi büyük şok etkisi yarattı. An itibariyle her kafadan ayrı bir ses çıkıyor desek çok da yanlış olmaz. Warner Bros‘dan gelen “DC Extended Universe‘ün beyazperde için hazırlanan yapımlarına odaklanmak istiyoruz” açıklamasının üzerine şimdi de stüdyonun vergi masraflarını kısmak için filmi iptal ettiği iddiaları eklenmiş durumda. Ön gösterimlerde aldığı olumsuz yorumların da kararı etkilediği konuşuluyor.

Şimdilik kesin olarak bildiğimiz tek şey filmi izleyemeyecek olduğumuz. Batgirl sinemalarda vizyona girmeyecek, HBO Max’te yayınlanmayacak ve başka platformlara/stüdyolara satılmayacak. Stüdyonun HBO Max filmlerine değil sinema filmlerine odaklanmak istemesi, platformda yayınlanması planlanan diğer DC filmleri Blue Beetle, Black Canary ve The Wonder Twins‘i de etkileyecek gibi duruyor. Hal böyle olunca hayranlar sosyal medyada #ReleaseTheBatgirlMovie ve #SaveTheBatgirlMovie hashtagleri altında birleşerek karara tepki göstermeye başladı.

https://twitter.com/FlashMovieLeaks/status/1554574221824520193

Sırf “büyük bir sinema filmi” değil diye bir filmi iptal etmek saçmalık. Marvel karşısında güçlenmek istiyorsunuz madem, neden yeni karakterleri evrene dahil etmekten çekiniyorsunuz? Çok aptalca bir karar ve Batgirl ekibine büyük saygısızlık.

DC’nin tamamen bitmiş bir filmi rafa kaldırması çok sinir bozucu. Film bitmiş işte, yayınlayın da para kazanın. DC, Batman vs. Superman’den beri düzgün bir karar almadı. Geçtiğimiz Mart ayında Batman gibi bir filmi izleyebilmiş olmamız mucize.

Aklını başına topla Warner Bros. Ya filmi yayınlarsınız, ya da Snyder Cut kampanyasında yaptığımız gibi başınıza bela oluruz.

Rafa kaldırılan filmde Batgirl’ümüz Barbara Gordon‘ı Leslie Grace, kötü adamımız Firefly‘ı Brendan Fraser canlandırmıştı. Michael Keaton ve J.K. Simmons da Batman ve Müfettiş Gordon olarak karşımıza çıkacaktı.

İnadıyla meşhur DC hayranları filmden vazgeçecek gibi durmuyor. Ne dersiniz, sizce “Snyder Cut”ın ardından Batgirl de kurtarılabilecek mi?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.