Sinema Haberleri

Avengers: Endgame, Kısa Sürede 2 Milyar Doları Geçti

Geçen hafta “Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi” unvanını kazanan Avengers: Endgame, ikinci haftasında “Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi” rekorunu kırdı.

“Avengers: Infinity War” filminin devamı niteliğindeki Disney ve Marvel yapımı “Avengers: Endgame” filmi gişe rekoruna koşuyor.

ABD medyasında yer alan haberlerde, geçen hafta “Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi” unvanını kazanan Avengers: Endgame’in, gösterime girdiği ikinci haftasında dünya çapında hasılatının 2 milyar 189 milyon dolara ulaştığı belirtildi.

Avengers: Endgame Dünya Sinema Tarihinin En Yüksek Açılışını Yaptı

“Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi”
Avengers: Endgame’in 11 gün gibi kısa bir sürede “Tüm zamanların en hızlı şekilde 2 milyar dolar hasılatı aşan filmi” unvanını kazandığı kaydedildi.

Tüm zamanların en fazla hasılat yapan filmi sıralamasında da Avengers: Endgame, Titanic ve Star Wars: The Force Awakens filmlerini geride bırakarak, 2 Milyar 789 milyar ile bu alanda rekoru elinde tutan Avatar‘dan sonra şu an ikinci sırada bulunuyor.

Sinemanın Milyar Dolarlar Kulübü

2009 yapımı Avatar’ın 2 milyar dolar hasılata 47 günde ulaştığına dikkati çeken film eleştirmenleri, küresel gişelerde bu ivmenin sürmesi halinde Avengers: Endgame’in, Avatar’ı geçebileceği tahmininde bulunuyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.