Sinema Haberleri

Ant-Man Filmi Kapadokya’da Çekilecek

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı bir programda Türkiye’de çekimleri devam eden Hollywood yapımlarıyla ilgili bilgiler verdi. Bakan Ersoy, Marvel’ın yeni Ant-Man filminin Kapadokya’da çekildiğini aktardı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, geçtiğimiz günlerde Jason Statham’ın başrolde yer aldığı Five Eyes filminin setini ziyaret etmişti.

Bu ziyarette, Hollywood yapımlarının ülkemizde çekilmesi konusunda başlattıkları projeden şöyle bahsetmişti;

Bu aslında bizim bir seneden fazladır üzerinde çalıştığımız projelerden bir tanesi. Projenin meyvelerini topluyoruz. ‘Yabancı film yapım desteği’ adı altında, bu projelerin gerçekleşmesi için geçen sene bir yasa değişikliğine gittik, yeni bir yasa çıkardık. Dünyanın birçok ülkesinde de olan bir yasa. Yabancı prodüksiyonları ülkeye davet etmek için destek programı açıklıyorsun. Bu program kapsamında ülkenize geliyorlar. Romanya’da, Bulgaristan’da ve Arap ülkelerinde de var.

Yeni Ant-Man de Ülkemizde Çekiliyor

Ülkemizde çekimleri devam eden bir başka Hollywood yapımından daha bahseden Bakan Ersoy, Ant-Man filminin de çekimlerinin bir kısmının Kapadokya’da olacağından bahsetti;

Büyük bütçeli uluslararası filmler bunlar. Türkiye’ye geldikleri zaman bütçenin büyük bir kısmını da Türkiye’de kullanıyorlar. Hem sinema sektörünü desteklemiş oluyorsunuz hem de ülkenin tanıtımında kullanıyorsunuz. Buradaki prodüksiyon firmalarında Türk oyuncular da oluyor.

Figüranından tutun en üst seviyedeki oyuncu da görev alabiliyor. Yerel prodüksiyon firmaları da iş yapıyorlar. En son çekilen film, 60 milyon dolarlık bütçeli bir film. Yaklaşık 10 milyon doları Türkiye’de harcanıyor. Sanayi sitesindeki ustadan tutun da oyunculara kadar birçok kişi bundan etkileniyor. Şu an ‘Ant-Man’ var, o da Kapadokya dahil birçok bölgede çekiliyor.

Game of Thrones dizisinin çekildiği mekanlar, sonrasında ziyaretçi akınına uğramıştı. Bu tür yapımların ülkemizde çekilecek olması da tüm dünyadan hayranların da ülkemize gelmesini sağlayacak. Umarız bu tür yapımların sayısı artar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Filmlerle 2018 Yılı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.