Sinema Haberleri

Amber Heard’ün Aquaman’den Kovulması İçin Kampanya Başlatıldı

Johnny Depp‘in, eski eşi Amber Heard‘e açtığı iftira davası sürerken 35 yaşındaki aktrisi Aquaman 2‘den attırmak için başlatılan kampanya 2,7 milyondan fazla kişiden imza topladı. 

Johnny Depp’in hayranlarının Change.org‘da düzenlediği kampanya Warner Bros yöneticilerinden “doğru şeyi yapmayı” ve Heard’ün Aquaman’in devam filminden çıkarılmasını talep ediyor. 

Aktris, Aquaman and the Lost Kingdom (Aquaman ve Kayıp Krallık) adlı yapımda Mera karakterini yeniden canlandıracak. 

İmza kampanyası metninde, “Johnny Depp, Amber Heard’ü aile içi istismar faili olarak ifşa etti” ifadeleri yer alıyor. Çiftin 2016’daki boşanmasından bu yana Heard’ün, Johnny Depp’in Hollywood kariyerini bitirmek için sistematik bir mücadele verdiği de öne sürülüyor. 

Hayranlar Heard’ün “uydurma taciz olaylarıyla” Depp’i suçladığını ve yalan söylediğini iddia ediyor. 

Metinde ayrıca erkeklerin maruz kaldığı aile içi şiddetin de tanınması gerektiği ve herhangi bir tacizcinin eğlence endüstrisinde göklere çıkarılmasının önüne geçilmesine ihtiyaç duyulduğu ifade ediliyor. 

Insider‘ın haberine göre söz konusu imza kampanyası 2020’de Johnny Depp’in Fantastik Canavarlar (Fantastic Beasts) serisinden kovulmasına cevaben oluşturulmuştu. 

Heard’ü protesto eden kampanyanın amacıysa 3 milyon imzacıya ulaşmak. Eğer hedefe ulaşılabilirse söz konusu kampanya Change.org tarihindeki en çok imzacı toplayan protestolardan biri olacak.

Aquaman ve Kayıp Krallık’ın yapımcısı Peter Safran, Temmuz 2021’de “hayran baskısını” dikkate almadıklarını söylemişti. 

Davada Neler Oluyor?

58 yaşındaki Johnny Depp, 35 yaşındaki eski eşi Amber Heard‘e 2018’de The Washington Post’ta yazdığı makale nedeniyle iftira davası açmıştı. Makalede Amber Heard, istismara maruz kaldığını öne sürmüştü. 

Söz konusu yazıda Depp’in adı geçmese de aktörün avukatları makalenin yanlış bir şekilde Heard’ün evliyken şiddet gördüğünü ima ettiğini düşünüyor. Depp bu nedenle 50 milyon dolar tazminat talep ediyor. 

Bununla birlikte Amber Heard’ün fiziksel istismara uğradığı yönündeki iddialarının aksine Depp asıl kurbanın kendisi olduğunu öne sürüyor. Depp ilişkileri boyunca Heard’ün kendisine saldırdığını iddia ediyor. 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.