Sinema Haberleri

Alita: Battle Angel’ın Devam Filminin Gelme Olasılığı Bir Hayli Yüksek

Robert Rodriguez ve James Cameron’ın aynı isimli manga serisinden uyarladıkları Alita: Battle Angel, 2019’un en sağlam filmlerinden biriydi. Devamı için önemli adımlar atılmış olabilir.

Yukito Kishiro tarafından 1990 yılında başlanan Alita: Battle Angel serisi, özellikle Cyberpunk türünü çok seven okurların bağrına bastığı bir seri olmuştu. 1993 yılında anime filmine çevrilen Alita, yıllar sonrasında sinemanın önemli iki ismi tarafından beyaz perdeye aktarılmıştı.

Sırıtmayan görsel efektler, doğrudan anlatım ve mangaya sadık kalan yapısıyla Alita: Battle Angel, 2019’un da en iyi filmlerinden biriydi. Eğer izlemediyseniz ya da radarınıza takılıp ertelediyseniz en kısa sürede tüketmenizi önereceğim bir filmdir.

Ancak Disney ve Fox arasındaki birleşmenin ardından Alita‘ya da ne olacağı merak konusuydu. Aslında Robert Rodriguez ve James Cameron, filmin ucunu açık bırakmışlardı. Devam filmi için de taslak çalışmalarına devam ediyorlardı. Ancak anlaşma sonrasında, birçok Fox filminin rafa kaldırılması gibi Alita için de bekleme zamanı gelmişti.

Robert Rodriguez’e göre, Disney Alita: Battle Angel’ı yarım bırakmayacak. Forbes’a konuşan ünlü yönetmen, “Olma ihtimali yüksek. Disney, Fox’u satın aldı ve Disney+’a sahipler. Sadece bu bile olması için yetiyor. İnsanlar yeni bir film izlemek istiyorlar ve ben de yeni bir tane yapmak istiyorum. Dijital yayınlar devam filmleri için yeni ihtimaller doğurdu. Daha çıkmadan satılmış oluyor ve insanlar da bu tarz içeriklere artık hazırlar. İzleyiciye en hızlı ve basit biçimde filmleri ulaştırmanın yeni bir yolu. Kötü bir fikir değil.” sözlerine yer verdi.

Sadece Rodriguez değil, filmin ana karakterlerinden, Alita’yı toparlayıp tekrar aktif eden Dr. Dyson Ido‘yu canlandıran Christopher Waltz da devam filmine sıcak bakıyor. Belli mi olur? Bakarsınız Alita’nın devam filmini Disney+ üzerinden izleyebiliriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.