Sinema Haberleri

Alacakaranlık Serisi Facebook’ta Devam Edecek!

twilight

Vampir kültürünü tamamen aşk hikayesine çeviren, vampirleri parıldayan varlıklar olarak gösteren Alacakaranlık (Twilight) Serisi, Facebook’ta devam edecek.

Ünlü roman ve film serisinin karaterleri hakkında kısa filmler çekiliyor. Facebook’un desteklediği proje tamamen kadın yönetmenlere emanet edilecek.

İki sene önce bitse de Alacakaranlık (‘Twilight’) serisine yönelik ilgi tükenmiyor. Filmin karakterleri üzerine yeni kısa filmler çekileceği duyuruldu. Serinin yazarı Stephenie Meyer ve Lionsgate kısa filmlerini oluşturması için beş kadın yönetmen arıyor. “The Storytellers – New Creative Voices of The Twilight Saga” projesi gelecek sene Facebook’ta yayımlanmaya başlayacak.

Filmleri Lionsgate ve Facebook finans edecek. Kazanan filmi, Kristen Stewart, Stephanie Meyer, Kate Winslet, Octavia Spencer, Julie Bowen, filmin yönetmeni Catherine Hardwicke, filmin yapımcısı Cathy Schulman ve “Frozen”ın yardımcı yönetmeni Jennifer Lee’nin oluşturduğu kadın jüri seçecek. Filmin başrol oyuncular Kristen Stewart ve Robert Pattinson kısa filmlerde yer almayacak.

twilight-fight

Serinin yaratıcısı Stephanie Meyer proje hakkında, “Günümüzde çok fazla insan Facebook üzerinden videolar paylaşıyor ve keşfediyor. Film endüstrisinde çalıştıkça kadının sesi benim için günden güne önem kazandı,” dedi. Facebook’un ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Dan Rose, “Stephenie Meyer, Lionsgate ve ‘Women In Film’le yaptığımız bu ortak çalışma, Twilight’ın global seyircisiyle tekrar bir araya gelmesi için çok iyi bir fırsat. Devrimsel bir video programı yapıyoruz,” dedi.

Lionsgate’in yöneticileri Jon Feltheimer ve Miachael Burns “Facebook ve Women In Film’le yaptığımız ortaklıktan çok memnunuz. Genç ve yaratıcı yeteneklerin bu projede yer alması çok güzel. Kadınların kamera önünde ve arkasında güçlendirilmesinin arkasındayız,” dedi.

Facebook hesaplarımızı mı kapatsak, ne yapsak bilemedik…

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Lost Boys Dizi Uyarlamasının Detayları Belli Oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.