Sinema Haberleri

“300: Rise of an Empire” Filminin Detayları Belli Oldu!

300-rise-of-an-empire-banner

Zack Snyder’ın kılıçlı ve sandaletli destanı 300 (300 Spartalı) şaşırtıcı bir şekilde gişede beklenen hasılatı kazanamamıştı ancak kimse Snyder’ın sinematik vizyonu yine de ortaya izlemesi keyifli bir film çıkarmıştı.

İşte şimdi de devam filmi 300: Rise of an Empire filmi ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı. 

300-rise-empire-poster300: Rise of an Empire; Frank Miller’ın Snyder ile 300 Spartalı filminin senaristi Kurt Johnstad’ın senaryoya uyarladığı 300’e eşlik eden çizgi romanı “Xerxes”e dayanıyor. Film Yunan komutan Themistokles’i (Sullivan Stapleton) Pers donanmasının öfkeli komutanı Artemesia (Eva Green) ile tanrı kompleksi olan Pers lideri Xerxes’e (Rodrigo Santoro) karşı harekete geçiren bir deniz savaşı olan Artemisium Savaşı’nı konu alıyor.

Beklendiği üzere, yeni yayınlanan Rise of an Empire fragmanı, Xerxes’in Kral Leonidas’ın (Gerard Butler) cesedine baktığı ve Game of Thrones’ta Cersei karakterini canlandıran Lena Headey’in sesiyle anlattığı sahnelerle, herkesin ilk filme duyduğu nostaljik duygulara hitap ediyor. 300 filminin başrolünün bu yeni filmde kısa bir sahnesi olacağı söylenmişti. Bu zekice bir pazarlama taktiği sanırım. Artemisium Savaşı 300 filminde anlatılan Thermopylae Savaşı’yla aynı anda yaşanıyor. Bu nedenle Rise of an Empire 300 filminin önceli veya devam filmi niteliğinde değil, eş zamanlı hikayesini anlatıyor. Rise of an Empire yönetmeni Noam Murro filmin “savaş ve dövüşme anlamında tamamen farklı bir koreografide” olacağını belirtti ki bu da filmi 300’den ayırma yöntemi olabilir.

Fragmana bakarsak, Rise of an Empire’daki dijital olarak güçlendirilmiş görseller ve sinematografi uygun ama Snyder’ın önceki filme getirdiği “canlılıktan” yoksun görünüyor. Stapleton’u çabalarından dolayı kutlamak gerek ama Butler’ı Yunan savaşçı rolünde unutulmaz kılan maço görünüşe ve bağırma yeteneğine sahip değil gibi görünüyor. Belki Green’in hain savaşçı kadın rolü bunu telafi edebilir, ne dersiniz?

300: Rise of an Empire özeti:

Frank Millar’ın son çizgi romanı Xerxes’den uyarlanan ve “300” filminin nefes kesen görsel tarzıyla anlatılan film aksiyonu yeni bir yere, denize götürüyor. Yunan komutan Themistokles savaşın seyrini değiştirecek bir şekilde ordusunu yönlendirerek tüm Yunanistan’ı birleştirmeyi hedefliyor.

“300: Rise of an Empire”da Themistokles ölümlü Tanrı Xerxes’in ve Pers ordusunun kindar komutanı Artemisia’nın liderliğindeki Pers güçleriyle mücadele ediyor.

300: Rise of an Empire filmi 7 Mart 2014’te vizyona girecek.

İşte filmin ilk fragmanı:

Yazan: Nisan Benzergil

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.