Sinema Haberleri

2014’te Fantastik Filmler Gişeyi Salladı

sinema

2014 yıı fantastik filmlerin bol olduğu bir yıl olmakla kalmadı sinemalarda da en çok izlenen filmler yine fantastik türdeki filmler oldu.

2014’ün gişede en çok kazanan filmleri açıklandı ve fantastik filmlerin çokluğu da bizi mutlu etti.

İlgili Makaleler

Beyazperde.com’un haberine göre 2014’te, en çok kazandıran film listesinin zirvesinde Transformers: Age of Extinction (Transformers: Kayıp Çağ) yer alıyor. 1 milyar dolarlık hasılat eden filmin en yüksek kazancı Çin’den geldi. Film sadece Çin’de 300 milyon dolar hasılat yakaladı.

Transformers’ı 772.3 milyon dolarla Guardians of the Galaxy (Galaksinin Koruyucuları) takip etti. Guardians of the Galaxy, 2014’ün en çok konuşulan filmi oldu.

sinema

Listenin üçüncü sırasında Angelina Jolie’nin başrolünü üstlendiği Maleficent (Malefiz) yer alıyor. 757.8 milyon dolarlık kazanç elde eden yapımı; 746 milyon dolarla X-Men: Days of Future Past (X-Men: Geçmiş Günler Gelecek), 714.1 milyon dolarla Captain America: The Winter Soldier (Kaptan Amerika: Kış Askeri) ve 709 milyon dolarla The Amazing Spider-Man 2 (İnanılmaz Örümcek-Adam 2) filmleri takip etti.

708.3 milyon dolarlaık hasılatıyla listeye girmeyi başaran Dawn of the Planet of the Apes‘i (Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti), 641.6 milyon dolarlık hasılatla The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 (Açlık Oyunları : Alaycı Kuş – Bölüm 1) takip etti. Listenin dokuzuncu sırasında, 636.2 milyon dolarla yine bu yılın en çok konuşulan filmlerinden biri olan Interstellar (Yıldızlararası) ve onuncu sırada 618.9 milyon dolarlık hasılatıyla How to Train Your Dragon 2 (E jderhanı Nasıl Eğitirsin 2) filmi yer aldı.

2014’ün sinemalarına fantastik kurgunun damgasını vurduğunu görüyoruz. 2015’te de bol bol fantastik film izleyeceğiz. Umarız 2015’te de bu kadar başarılı filmler izleriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ben Affleck'in Batman Macerası Çıkmaza Girdi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.