Haberler

Casper Nasıl Hayalet Oldu?

Sevimli Hayalet Casper çoğumuzun çocukluk arkadaşı. Yıllarca onun insanlarla arkadaşlığını ve kötücül hayaletler olan amcalarının işleri altüst etmesini izledik. Ancak Casper’ın nasıl hayalet olduğunu neredeyse hiç izlemedik.

Casper çocuksu bir hayalet ve diğer hayaletlerin aksine insanlarla arkadaşlık etmeye bayılıyor. İyi ama Casper nasıl hayalet oldu? Kendisi küçükken ölmüş bir çocuğun hayaleti mi? Eğer öyleyse neden ve nasıl öldü?

CBR yazarı Nicholas Brooks Casper’ı inceleyerek geçmişine ışık tutan bir yazı yazmış. Brooks, çizgi romanlarda ve çizgi film serisinde Casper’ın geçmişine hiç değinilmediğini söylüyor. Ancak There’s Good Boos To-Night çizgi filminden sonra yaşanan tartışmayla işler değişmiş. Bu bölümde Casper bir tilki ile arkadaş oluyor. Tilki öldükten sonra Casper ile oynamaya devam edebilmek için hayalet olarak kalıyor. Hayranlar Casper’ın da bir zamanlar öldüğünü ve hayalet olarak burada kaldığını düşünmeye başlamışlar.

Harvey Comics, hayranları üzen bu fikre karşı çıkan bir açıklama yapmış. Casper’ın iki hayalet ebeveynin hayalet çocuğu olarak dünyaya geldiğini söylemiş. Yani Casper, hiçbir zaman ölmemiş. Daima hayalet ırkının bir üyesiymiş. Bu açıklama ile beraber Casper’ın görünüşü de biraz değiştirilmiş. Böylece Casper’ın çizimlerindeki insansı özellikleri azaltmışlar.

İlginizi Çekebilir  Captain America'nın Kalkanı Gerçek Oldu

Sevimli hayaletimizin geçmişine dair sorular böylece son bulmuş. Fakat film uyarlaması işleri yeniden karıştırmış. 1995’te yayınlanan Casper filmi hayalet ebeveynler teorisini desteklememiş. Film, Casper’ın 12 yaşındayken bir gece geç saatte kızak kaymak için dışarı çıktığını ve zatürre olduğunu anlatmış. Hastalığa yenik düşüp öldükten sonra da yas tutan babasını yalnız bırakamadığı için hayalet olarak burada kalmış. Yine de bu dramatik olay onun sevimliliğinden ve neşesinden bir şey götürmemiş.

Ben filmin Casper için yarattığı geçmişi daha çok sevdim. Ancak filmin hikayesi Casper’ın resmi olarak kabul edilen asıl hikayesi değil. Siz hangi geçmiş hikayesini daha uygun buldunuz?

Bu İçeriğe Oy Verin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.